Uczniowie nauczania zintegrowanego uczestniczyli w dniach: 27,28 i 29 marca 2017 roku w rekolekcjach wielkopostnych. Codziennie rano dzieci modliły się na Mszy świętej w kościele pw. Bożego Ciała. Pilnie słuchały nauk głoszonych przez  ks. Tomasza Grabowskiego.

Po Mszy św. dzieci pracowały w szkole pod kierunkiem wychowawczyń.

W poniedziałek uczniowie klas I zapoznawały się z osobą Patrona szkoły. Dzieci z klas II oglądały filmy o Janie Pawle II. Najstarsi  rozegrali etap klasowy szkolnego konkursu wiedzy dla klas III „Nasz Patron – Jan Paweł II”

We wtorek uczniowie klas III wykonywali plakaty na temat: „Swoim życiem mówię o miłości”. Dzieci młodsze spotkały się na Sali gimnastycznej z alumnami Seminarium Duchownego w Łomży i wspólnie próbowali odnaleźć rekolekcyjny cel Boga i człowieka.

W środę wszyscy uczniowie nauczania zintegrowanego przygotowywali się bezpośrednio do świąt Wielkanocy wykonując na zajęciach wielkanocne rozmaitości.

Rekolekcje przebiegały w pogodnym i modlitewnym nastroju. Uczniowie pracowali chętnie. Byli skupieni i z ciekawością  oglądały występy alumnów biorąc w nich aktywny udział.

Warto zwrócić uwagę katechetów i rodziców na ukierunkowanie dzieci do właściwego zachowania w okresie postu i pokuty. Należy bardziej motywować do aktywnego udziału we Mszy św.

I. Siwek

Rekolekcje klas IV - VI;

• Każdego dnia Msza Św. w kościele pw. Bożego Ciała
  • Poniedziałek - rozważania Drogi Krzyżowej z Janem Pawłem II
  • Wtorek - program w wykonaniu kleryków WSD w Łomży pt. "Obierz cel!"
  • Środa - I Etap szkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II