Stypendyści 2020/2021

Troje uczniów naszej szkoły: Kaja Kurpiewska, Aniela Galińska oraz Filip Rudczyk 22 czerwca 2021 r. miało przyjemność odbioru stypendium z rąk Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Jesteśmy z Was dumni.

Nauczyciele i Uczniowie

 

 

Stypendyści 20013/2014

28 listopada 2013r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych i sportowych za rok szkolny 2012/2013, przyznanych przez Prezydenta Miasta Łomża. Za wyniki w nauce Pan Prezydent Mieczysław Czerniawski wręczył stypendia 73 uczniom, a 14 uczniów otrzymało stypendia za osiągnięcia sportowe. Wśród wyróżnionych znaleźli się następujący uczniowie naszej szkoły:
- Michał Grzesiuk
- Maciej Kuliś
- Patryk Nikonowicz
- Wiktoria Nowacka
- Marta Obiedzińska
- Michał Ruszczyk
- Anita Szepelska
- Filip Wierzbowski
- Maja Zambrzycka
Uroczystość była również okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół. Nasi sportowcy uplasowali się na następujących pozycjach:
- szkoły podstawowe - kategoria dziewczęta: II miejsce
- szkoły podstawowe - kategoria chłopcy: I miejsce.
Wszystkim stypendystom, ich nauczycielom i rodzicom należą się słowa uznania. Cała społeczność szkolna bije gromkie brawa i składa serdeczne GRATULACJE!

"Najlepsi z najlepszych 2011/2012"

8 listopada w SP5 odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów prezydenta Łomży za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe za rok szkolny 2010/2011. Wśród nagrodzonych było troje uczniów z naszej szkoły:
Jan Murawski - kl. VI b
Sylwia Ciraolo - kl. VI c,
Jakub Duda - kl. VI c.

Serdecznie gratulujemy stypendystom, ich rodzicom i nauczycielom!

Stypendyści 2010/2011

Stypendia Prezydenta Miasta Łomża:
Monika Brzóska
Łukasz Grabowski
Igor Kołakowski
Adam Karwowski

Stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego dla uczniów uzdolnionych artystycznie:
Mateusz Krakowiec

Stypendyści 2009/2010

"Zawsze chciej sięgnąć księżyca.
Nawet jeśli ci się nie uda do niego dolecieć i tak zostaniesz wśród gwiazd."

Odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych i sportowych przyznawanych corocznie przez prezydenta Łomży. Wśród wyróżnionych 20 uczniów ze szkół podstawowych było 10 uczniów naszej szkoły. Stypendia otrzymali:
Barwikowska Paulina
Bugnacki Przemysław
Dardziń
ski Marcin
Kozłowska Anna Monika
Mroczkowska Milena
Sokołowska Natalia
Pień
kowska Karolina
Rogiń
ska Aleksandra Julia 
Zalewski Piotr
Karwowski Adam.

Miło nam było, gdyż wśród stypendystów gimnazjalnych było również 9 naszych absolwentów z lat ubiegłych. To świadczy o wysokim poziomie nauczania w naszej szkole. Możemy z pewnością powiedzieć, że mamy świetnych uczniów i świetnych nauczycieli, a także mądrze kochających rodziców, którzy motywują swoje pociechy do wytężonej pracy. Stypendystów uwieczniliśmy na fotografiach.
Podczas tej uroczystości nastąpiło również podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół łomży
¨˝skich. Miło nam ogłosić, że we współzawodnictwie chłopców w roku szkolnym 2008/2009 zajęliśmy II miejsce, a we współzawodnictwie dziewcząt - III miejsce. Pani dyrektor Hanka Gałązka w towarzystwie Dominiki i Patrycji Szmidt (kl. VID) oraz Tomka Lubieckiego (kl. VIF) debrała pamiątkowe puchary z rąk prezydenta Łomży Jerzego Brzezi¨˝skiego. Gratulujemy nauczycielom w-fu i naszym sportowcom.

Stypendia Marszałka Województwa

Paulina Barwikowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży, laureatka Konkursów: Języka Polskiego, Niemieckiego oraz Historycznego na szczeblu wojewódzkim; zajęła I miejsce w Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych "Mistrz Ortografii Miasta Łomża"

Anna Monika Kozłowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży, laureatka Konkursów: Języka Polskiego i Niemieckiego oraz finalistka Konkursu Matematycznego na szczeblu wojewódzkim; otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta i Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"; zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Siódemeczka"

Stypendyści 2008/2009

 Miło nam donieść, że stypendystami zostało sześć naszych ubiegłorocznych absolwentek:
Katarzyna Dłużniewska kl. VI F
Katarzyna Domalewska kl. VI G
Ewa Strumiłowska kl. VI B
Karina Węgrowska kl. VI D
Karolina Żbikowska kl. VI F
Katarzyna Zuzanna Żukowska kl. VI G.

We współzawodnictwie sportowym chłopców nasza szkoła zajęła I miejsce, a we współzawodnictwie dziewcząt - III miejsce. Puchary odebrała pani dyrektor Hanka Gałązka w towarzystwie uczniów - Moniki Konopki z kl. VI C i Czarka Krajewskiego z kl. VI F.
Było nam miło, że praca naszych wychowanków została doceniona.

Stypendystom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Stypendia Marszałka Województwa

W Pałacu Branickich odbyła się gala, podczas której wręczono stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce.Przyznano 55 stypendiów uczniom i studentom. Wśród nich jest 4 ubiegłorocznych laureatów z naszej szkoły. Oto oni:
*
Ewa Strumiłowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży, laureatka Konkursów: Matematycznego i Informatycznego na szczeblu wojewódzkim; otrzymała wyróżnienie w Konkursie Matematycznym "Kangur" na szczeblu międzynarodowym
*
Karina Węgrowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży, laureatka Konkursu Przyrodniczego oraz finalistka Konkursu Języka Polskiego na szczeblu wojewódzkim; otrzymała wyróżnienie w Konkursie Ekologicznym "EKO-planeta" na poziomie ogólnopolskim
*
Karolina Żbikowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży, Laureatka Konkursu Języka Polskiego oraz finalistka Konkursu Języka Angielskiego na szczeblu wojewódzkim; otrzymała wyróżnienie w Konkursie Ekologicznym "EKO-planeta" na poziomie ogólnopolskim oraz wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Mój kolega cudzoziemiec" i Międzyszkolnych Konkursach Recytatorskich: "Poeta w sutannie" oraz "W drogę - to są czarodziejskie słowa. Zacznijmy razem wędrować", zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Adamie Mickiewiczu
*
Katarzyna Zuzanna Żukowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży, laureatka Konkursów: Języka Polskiego i Przyrodniczego na szczeblu wojewódzkim; otrzymała wyróżnienie w Konkursie Ekologicznym "EKO-planeta" na poziomie ogólnopolskim

Stypendyści 2007/2008

 

W Zespole Szkół Weterynaryjnych w Łomży odbyła się podniosła uroczystość, podczas której wręczono stypendia najzdolniejszym i najpracowitszym uczniom szkół łomży¨˝skich. W gronie wyróżnionych znalazło się aż 6 uczniów z naszej szkoły. Tym bardziej przyjemnie było Pani dyrektor szkoły Hance Gałązka oraz zaproszonym na tę uroczystość wychowawcom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top