Nauka. Zabawa. Odpoczynek.

Zapraszamy do świetlicy szkolnej!

Świetlica jest ważnym miejscem na mapie naszej szkoły. Uczęszczają do niej uczniowie klas I – III, którzy potrzebują opieki w czasie wolnym od lekcji. Wykwalifikowani nauczyciele czuwają nad rozwojem, bezpieczeństwem i zdrowiem dzieci. Świetlica prowadzi działania na wielu ważnych obszarach. Przede wszystkim pełni istotną rolę w procesie dydaktycznym i wychowawczym w zakresie rozwoju umysłowego, społecznego, moralnego, estetycznego, zdrowotnego itd. Każdego dnia w świetlicy odbywają się zajęcia dydaktyczne z zakresu literatury i żywego słowa (czytanie bajek, opowiadań, wierszy, baśni, rozmowy na aktualne tematy), plastyki (prace z wykorzystaniem różnorodnych technik), muzyki (śpiewanie piosenek interpretacje utworów muzycznych), a także zajęcia ruchowe i filmowe. W bieżącym roku szkolnym działalność rozpoczęło także świetlicowe koło teatralne. Wszelkie zajęcia zaplanowane są według podstawy programowej, Statutu Szkoły, Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania, Szkolnego Programu Profilaktyczno – Wychowawczego, Szkolnego Planu Wychowawczego, Kalendarza Imprez Szkolnych. Zajęcia te odbywają się według tygodniowych tematów dotyczących np. bezpieczeństwa, wszelkiego rodzaju świąt obchodzonych w szkole, pór roku itd.

Nasze cele:

• Rozwój uczniów, ich zainteresowań, pasji.
  • Wspieranie procesu uczenia się (pomoc w nauce, odrabianiu lekcji, tworzenie warunków do nauki).
  • Wspieranie procesu wychowawczego.
  • Zapewnienie opieki po zajęciach lekcyjnych.

Zadania i cele realizujemy z wykorzystaniem różnorodnych form i metod pracy. Prowadzimy zajęcia praktyczne, słowne i oglądowe, ale nacisk kładziemy przede wszystkim na metody wykorzystujące aktywność dzieci. Uczą się one poprzez zabawę, pracę własną, pracę dowolną. Nauczyciele w świetlicy wykorzystują także nowe technologie: komputer z łączem internetowym, sprzęt nagłaśniający, ekran, rzutnik. Świetlica szkolna dysponuje dwiema przestronnymi salami, w których znajdują się miejsca do nauki (w tym pracy indywidualnej), przestrzeń do odpoczynku i relaksu wyposażona w kanapy i miękkie pufy, półki do przechowywania plecaków, kąciki do zabaw według zainteresowań i potrzeb dzieci. Nauczyciele i uczniowie często korzystają też ze słonecznej pogody i wychodzą na plac zabaw, który znajduje się na terenie szkoły lub na spacer po najbliższej okolicy, dzięki czemu uczniowie mogą odpocząć. Mają oni możliwość zjeść posiłek, a także pod opieką nauczycieli wychodzą na obiad do stołówki.

W świetlicy uczniowie spędzają czas w sposób aktywny oraz twórczy i zawsze mogą liczyć na wsparcie i dobrą radę nauczyciela.

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 10 im Jana Pawła II w Łomży czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.30. W roku szkolnym 2017/2018 na zmianę ranną i popołudniową uczęszcza do niej 248 uczniów. Pracuje z nimi sześć nauczycielek: Aleksandra Paulina Charkiewicz, Dorota Czerwińska, Anna Dytkowska, Marta Kucharczyk, Małgorzata Sadowska, Barbara Salwa.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i galerii zdjęć.

Nasze hasło to:
. nauka . zabawa . odpoczynek .
ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPRASZA!

Codziennie co sił pędzę do szkoły, a po lekcjach od razu do świetlicy. Tu nigdy nie jest nudno! Bierzemy udział w wielu zajęciach, robimy piękne prace plastyczne i galerie zdjęć. Jest tu bardzo miło i mam tu wielu przyjaciół. Niczego więcej mi nie trzeba!

Amelia Frąckiewicz, klasa III D

Nazywam się Laura i bardzo lubię chodzić do świetlicy. Jest tam bezpiecznie i możemy się bawić w to, co lubimy. W świetlicy są też super zajęcia. W poniedziałki zaczynamy temat tygodnia. We wtorek rysujemy i robimy prace plastyczne, w środy uczymy się piosenek. Mamy też zabawy ruchowe, ale najfajniej jest w piątki, bo wtedy oglądamy film i bajki. W świetlicy możemy też czytać, odrabiać lekcje i odpoczywać na miękkich pufach. Lubię tam być i polecam każdemu.

Laura Białucha, klasa III C

Bardzo lubię przychodzić do świetlicy. Są tu miłe panie i dzieci, świetnie się bawimy. Mamy dużo fajnych zabawek i ciekawe zajęcia: plastyczne, ruchowe, muzyczne i wiele innych. Gdy wracam ze szkoły do domu, to już czekam na kolejny dzień w świetlicy!

Zuzanna Gołąbecka, klasa III D