3 czerwca braliśmy udział w XVII Olimpiadzie sportowo-integracyjnej dla dzieci „Zwyciężę, bo pokonam samego siebie”. Zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji XV Podlaskich dni rodziny. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Następnie nasi uczniowie przystąpili do udziału w pokonywaniu poszczególnych konkurencji: skoki, jazda na rowerze i hulajnodze, zabawy z piłką. Każdy musiał indywidualnie zaliczyć aż 10 konkurencji. Potem przebiegliśmy wyznaczona trasą ok. 1km. Kolejnym etapem była gra terenowa, w której drużyny musiały się zmierzyć z pytaniami z różnych dziedzin oraz wykazać umiejętnością współpracy w grupie. Ostatnim etapem była zumba dance aerobic, czyli tańczące kilometry. Podczas imprezy organizator przygotował słodki poczęstunek, świetne kiełbaski z grilla i nagrody dla wszystkich. Jak co roku impreza udała się wyśmienicie, dopisywała nam pogoda i humory.

Katarzyna Tyborowska

 

Back to Top