Dnia 30 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość poświęcona 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Społeczność naszej szkoły podkreśliła w ten sposób doniosłość przemian jakie zostały zapoczątkowane w Rzeczpospolitej poprzez uchwalenie tak ważnego aktu prawnego. Trzeba bowiem pamiętać, że polska Ustawa Rządowa była pierwszą w Europie.Z tej okazji dyrekcja, nauczyciele i uczniowie w galowych strojach wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez swoich kolegów i koleżanki pod kierownictwem nauczycielek – p. Agaty Jolanty Durzyńskiej i p. Izabeli Ramatowskiej.Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru. Ducha patriotycznego zebranych z pewnością ożywiło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy pięknych  utworów, które podkreślały wagę wydarzeń sprzed 224 lat świadczących otym, że Polacy chcieli podźwignąć się z upadku i zreformować swój ustrój.Występujący uczniowie niewątpliwie uświadomili swoim rówieśnikom, że 3 maja to jedno z naszych największych świąt narodowych, a nie tylko majówka i grillowanie.