10 listopada uczniowie klas IV - VI zgromadzili się w szkolnej stołówce, aby uczestniczyć w akademii poświęconej Świętu Niepodległości. Młodzi artyści naszej szkoły pod czujnym okiem p. B. Obryckiej i p. A. Durzyńskiej zaprezentowali piękną część artystyczną, w której przybliżyli historię rozbiorów Ojczyzny i 123-letniej niewoli Polaków. Przypomnieli również losy rodaków walczących na frontach I wojny światowej, która przyniosła Polsce upragnioną wolność. Akademia z okazji 93. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości była doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Uczyła i jednocześnie skłaniała do refleksji, czy właściwie korzystamy z danej nam wolności, czy pamiętamy o naszych obowiązkach wobec Ojczyzny.

Renata Zaniewska