Aktualności 2011/2012

Jak co roku w czasie ferii zimowych nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej edycji zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Łomży zorganizowany przez TKKF. Wśród pięciu startujących łomżyńskich szkół podstawowych SP 10 im. Jana Pawła II zajęła I miejsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V – VI w składzie: Magda Węgrowska, Anita Bikowska, Asia Dłużniewska, Monika Kościelecka, Julia Stanisławska, Karolina Brzezińska, Natalia Klej, Anna Jastrzębska , Monika Mocarska, Alex Sokół, Tomek Śliwecki, Marcin Twarowski, Szymon Mościcki, Kacper Olszewski, Mateusz Mocarski. Do zawodów uczniów przygotowywali: mgr Barbara Rogińska i mgr Dariusz Węgrowski.

„A gdy przejdziesz z klasy do klasy, a gdy ukończysz pewien etap edukacji, to urządź wielkie przyjęcie, sproś swoich kolegów i koleżanki i świętuj z nimi, i ciesz się”. Tymi słowami ks. M. Malińskiego konferansjerzy – Natalia i Maciek z VI B rozpoczęli uroczystość pożegnania szkoły przez szóstoklasistów. Swoją obecnością zaszczycili nas: prezes oddziału ZNP w Łomży p. Aleutyna Kołos, p. Czesław Filipkowski – prezes UNIQA Łomża oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły.

Pan dyrektor Leszek Sobociński przywitał gości i przypomniał największe sukcesy szkoły w roku 2014/2015, po czym nastąpiła niezwykle miła chwila wręczenia nagród, listów gratulacyjnych i wyróżnień. Jako pierwsi zostali uhonorowani laureaci szkolnego konkursu „Złota Dziesiątka”. Otrzymali medale z podobizną patrona szkoły Jana Pawła II i pamiątkowe zdjęcie. Następnie nagrodzeni zostali laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych i „Kangura” Matematycznego oraz Ligi Zadaniowej, uczniowie aktywnie pracujący w SU, twórcy gazetki „Strzał w 10”, najlepsi sportowcy, opiekunowie sprzętu nagłaśniającego i uczniowie tworzący poczet sztandarowy, a także ci, którzy mieli 100% obecność. Panie dyrektorki: Jadwiga Kirejczyk, Renata Zaniewska i Jolanta Gwizdon odczytały także nazwiska uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Nie zapomniano również o podziękowaniach i listach gratulacyjnych dla rodziców.

Niezwykle podniosłym momentem  było przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas V. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawują panie: Izabela Wierciszewska i Karolina Jankowska.  Serdeczne słowa skierowała do szóstoklasistów przedstawicielka klasy V, a także p. Aleutyna Kołos, która podkreśliła sukcesy naszej szkoły i niezwykle miłą atmosferę uroczystości.

Kwiatami uhonorowano wychowawców szóstoklasistów z klas I-III oraz nauczycieli. W tym roku Kapituła Anielskiej Cierpliwości pod kierunkiem p. Nowocińskiej i p. Konopki przyznała tytuły Anioła Cierpliwości wychowawcom klas VI oraz  nauczycielom uczącym w klasach VI.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas VI pod kierunkiem p. Wiesławy Domalewskiej i p. Agaty Durzyńskiej. Była to wędrówka przez szkolne lata od  września 2009 do dziś. Refleksyjnym wierszom i zabawnym skeczom towarzyszyły nastrojowe piosenki w wykonaniu chóru oraz Laury i Oliwii. Sponsorom i przyjaciołom szkoły zadedykowaliśmy scenkę „Szanujmy sponsorów”, którą uzupełnił występ uczniów naszej szkoły - tancerzy klubu Akat p. Jacka Baczewskiego. Całości dopełniała prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Sławka Dębka oraz wykonana przez p. Martę Kisiel niezwykle wymowna dekoracja, której najważniejszym elementem była myśl Karola Wojtyły:

Tego, co w was się zaczęło, czy potraficie nie popsuć,
Czy będziecie zawsze oddzielać dobro od zła?”

Kolejnym punktem uroczystości była dyskoteka i spotkania w klasach z wychowawcami. Popłynęły łzy, gdyż pora rozstać się po wspólnych sześciu latach. Mamy nadzieję, że Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży na zawsze pozostanie w pamięci i w sercach tegorocznych szóstoklasistów, a my będziemy z nich dumni.

W. Domalewska

Uroczystość zakończenia roku szkolnego2011/2012 odbyła się na placu przed budynkiem naszej szkoły , gdzie zgromadzili się odświętnie ubrani uczniowie oraz ich rodzice. Wszyscy z uwagą wsłuchiwali się w przemówienie dyrektora szkoły , który już na początku z radością oznajmił, że nadeszły upragnione wakacje. Życzył, by dla wszystkich były czasem udanego wypoczynku. Następnie przyszedł moment na zebranie owoców dziesięciomiesięcznej pracy. Z rąk dyrektora szkoły, Leszka Sobocińskiego oraz wiceprzewodniczącej i przewodniczącego Rady Rodziców uczniowie odbierali zasłużone nagrody, wyróżnienia i podziękowania. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się do na Mszę św., podczas której społeczność naszej szkoły pożegnała ks. prałata Ferdynanda Gryszkę, dziękując za wieloletnią współpracę i duchowe wsparcie.

R. Zaniewska

22 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyło sie uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.Wśród 567 zwycięzców byli również nasi uczniowie i opiekunowie. Wszyscy z uwagą wsłuchali się w słowa Podlaskiego Kuratora Oświaty, Jerzego Kiszkiela, który złożył gratulacje tegorocznym laureatom. ich rodzicom i nauczycielom. Szczególne podziękowania i uznanie skierował do uczniów, którzy zaszczytny tytuł laureata zdobyli z sześciu, pięciu, czterech i trzech przedmiotów. Cieszymy się, że wśród nich znalazł się uczeń "Dziesiatki", Bartosz Rainka.Przez całą uroczystość towarzyszyły nam niezapomniane emocje, szczególnie , gdy z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty - Jerzego Kiszkiela i Wicekurator - Wiesławy Ćwiklińskiej zaświadczenia o zdobyciu tytułu laureata otrzymywali nasi uczniowie.Po zakończeniu spotkania przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, aby uwiecznić tegorocznych zwycięzców.W drodze powrotnej do Łomży postanowiliśmy zregenerować siły przy wspólnym posiłku.Gratulujemy laureatom, rodzicom i nauczycielom!   Renata Zaniewska

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH (14 uczniów)

Imię i nazwisko ucznia,  klasa - opiekun