15 czerwca razem z klasą IV c wybraliśmy się na wycieczkę do Olsztyna. Trzygodzinna podróż minęła szybko i przyjemnie. Pierwszym punktem programu był seans pt. „Kosmiczny ekspres”, który obejrzeliśmy w Planetarium w Olsztynie. Pokaz bardzo nas zainteresował, gdyż dzięki niemu zdobyliśmy wiele informacji o gwiazdozbiorach widocznych nad naszą półkulą. Następnie wyszliśmy z panią przewodnik na zwiedzenie zabytków miasta. Pierwszym z nich był zamek, w którym mieszkał kilka lat Kopernik. Przewodniczka na podstawie kształtu i wyglądu znajdujących się tam okien wyjaśniła nam, czym charakteryzuje się styl romański i gotycki. Później weszliśmy na wysoką wieże, z której obejrzeliśmy panoramę Olsztyna. Obok wieży znajdował się sklepik z pamiątkami. Dużo osób kupiło w nim upominki związane z historią miasta. Następnie autokarem przejechaliśmy do Zajazdu ,,Jagiełek”, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Pół godziny później udaliśmy się do skansenu w Olsztynku. Tam oglądaliśmy dawne chaty pochodzące z różnych regionów Polski. Znajdowały się w nich rozmaite przedmioty codziennego użytku i zabawki. Jedno z pomieszczeń przedstawiało salę szkolną z ławkami sprzed wielu lat, kałamarzami i stalówkami. Pobyt w skansenie był bardzo pouczający i udany. W drodze powrotnej obejrzeliśmy film animowany pt. „Madagaskar”. Do Łomży wróciliśmy około godziny 20:30. Nasza wycieczka do Olsztyna i Olsztynka była bardzo udana. Nie tylko dużo dowiedzieliśmy się o Olsztynie i jego zabytkach, ale też miło spędziliśmy czas.    Uczniowie kl.Vd

Back to Top