Dzień Ziemi w SP10

22 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Poprzedzony był szeregiem wcześniejszych działań przygotowanych przez Samorząd Uczniowski, do których należały:

- zbiórka surowców wtórnych: baterii, zakrętek,

- sadzenie roślin wokół szkoły,

- wykonanie plakatu przez Samorząd Uczniowski ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ.

Uczniowie na lekcjach wychowawczych, dzięki realizacji treści ekologicznych mogli zapoznać się z problemem zanieczyszczenia środowiska. Dowiedzieli się, co wpływa na ocieplenie klimatu, a tym samym na topnienie lodowców. Mieli okazję poruszać problem segregacji śmieci i recyklingu.

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas ósmych 22 kwietnia 2024 r. sprzątali teren wokół szkoły.  Dodatkowo zorganizowana została akcja ZERO WAST – wymiana zabawek, książek, gier i puzzli.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które przypomina nam, co warto zrobić, aby zadbać o środowisko, dlatego cieszy nas, że uczniowie, rodzice i nauczyciele chętnie włączyli się w jego obchody.

Beata Obrycka
Katarzyna Tyborowska