Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych

20. 04. 2024 r. w Białymstoku odbyły się Finały Wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Szkołę Podstawową nr 10 w Łomży reprezentowała waleczna drużyna dziewcząt i chłopców z klas IV-VIII.

Team dziewcząt: Kwiatkowska Lena, Dmochowska Adrianna, Zakharenko Daria, Matuszewska Laura, Zduńczyk Lidia.

Team chłopców: Makowski Łukasz, Grygoriew Szymon, Duchnowski Igor, Makowski Olaf, Bylica Maciej, Banach Adam, Mieczkowski Gabriel, Lewandowski Paweł.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło 54 szkół z województwa podlaskiego. Prawo startu w Finale Wojewódzkim wywalczyło ok. 300 biegaczy, po 60 osób w każdej z 5 kategorii wiekowych. Trasy biegowe w Lesie Pietrasze w Białymstoku należą do trudnych i wymagających. Zmienna aura w tym dniu nie sprzyjała bieganiu, wiatr i deszcz nie dawał o sobie zapomnieć. Dlatego tym bardzo cieszą sukcesy młodych biegaczy z SP 10!!!

SUKCESY DRUŻYNOWE:

XIII MIEJSCE-drużyna dziewcząt, rocznik 2011-2013 (119 pkt.)

VI MIEJSCE- drużyna chłopców, rocznik 2011- 2013 (171 pkt.)

VI MIEJSCE- drużyna dziewcząt, rocznik 2009-2010 (127 pkt.)

III MIEJSCE- drużyna chłopców, rocznik 2009-2010 (199 pkt.)

SUKCESY INDYWIDUALNE:

I miejsce- Lidia Zduńczyk

IV miejsce- Adrianna Dmochowska

IV miejsce- Gabriel Mroczkowski

V miejsce- Paweł Lewandowski

VI miejsce- Laura Matuszewska

VI miejsce- Maciej Bylica

IX miejsce- Olaf Makowski

XI miejsce- Łukasz Makowski

Trenerami młodych biegaczy z SP 10 byli: Barbara Rogińska, Małgorzata Masiuk-Plona, Andrzej Łukianiuk.