Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj. To właśnie te słowa patrona naszej szkoły, świętego Jana Pawła II, przyświecały uczniom klas ósmych podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. 22 czerwca 2023 r. w sali gimnastycznej zgromadziło się aż 12 najstarszych klas. Ukończenie szkoły to niezwykle podniosły moment, a ósmoklasistów wspierali wychowawcy, rodzice i dyrekcja. Swoją obecnością zaszczyciła nas również p. Hanka Gałązka.

Podczas części oficjalnej pani dyrektor, Jadwiga Kirejczyk złożyła uczniom gratulacje oraz życzyła wytrwałości w dążeniu do celu i szczęścia. Następnie wyczytane zostały nazwiska ósmoklasistów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Nagrody i dyplomy odebrali uczniowie, którzy mogą się pochwalić szczególnymi osiągnięciami w sporcie, dziedzinach artystycznych, stuprocentową frekwencją. Nagrodzona została laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Języka Angielskiego, Laura Białucha, a także laureaci konkursu Złota Dziesiątka. Rodzice otrzymali podziękowania oraz pamiątkowe listy gratulacyjne.

Nie zabrakło również wzruszających momentów. Najstarsi uczniowie przekazali sztandar kolegom z klas szóstych. Ósmoklasiści złożyli również uroczyste ślubowanie. W imieniu absolwentów dyrekcję i nauczycieli żegnała Dominika Niedźwiecka, a jako przedstawiciel siódmoklasistów przemawiał Paweł Lewandowski. Głos zabrały również p. Hanka Gałązka i p. Jolanta Gryc, życząc uczniom szczęścia i składając podziękowania.

Spotkanie zakończyła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klas ósmych pod kierunkiem pani Aleksandry Charkiewicz, a chór poprowadziła pani Agata Durzyńska.

Po uroczystości młodzież bawiła się podczas balu.

Przeżyjmy to jeszcze raz: