FESTYN RODZINNY

KOCHAM MOJĄ RODZINĘ, MOJĄ SZKOŁĘ, MOJE MIASTO, to hasło przewodnie Festynu Rodzinnego, który odbył się 17 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży.

Celem uroczystości była zbiórka środków  pieniężnych na leczenie 10 – letniej Zuzi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży oraz integracja społeczności szkolnej.

Rodzinne spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości oraz wszystkich zgromadzonych przez Panią Dyrektor Jadwigę Kirejczyk, która życzyła zebranym udanej  zabawy.

Pomimo deszczowej pogody w sobotni poranek szkoła zmieniła się nie do poznania . Na korytarzach pojawiły się grona przepięknych kolorowych balonów .

Jednym z punktów programu festynu  był Festiwal Talentów. Talent był  i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka. Uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne, taneczne, recytatorskie oraz aktorskie.

Mieliśmy okazję podziwiać naszych maluchów ze świetlicy szkolnej w przedstawieniu teatralnym ”Sowy mądre głowy”, a także oglądać spektakl w wykonaniu uczniów z Ukrainy.

Gościem specjalnym była Pani Julita Kaczyńska, która wykonała dwa utwory muzyczne.

Występy  zostały nagrodzone gromkimi brawami, co było największym wyróżnieniem dla naszych artystów. Oprócz tego otrzymali oni dyplomy i nagrody książkowe.

Rodziny w czasie festynu mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało. Odbył się pokaz sprzętu i pojazdów  wojskowych, pokaz Policji, quadów, karetki Grupy Ratowniczej Nadzieja, motocykli, mogliśmy oglądać ciągnik – tir.

Jednym z punktów programu był mecz piłki nożnej, rozgrywany między pracownikami Urzędu Miasta Łomża a uczniami naszej szkoły.

Uczniowie ze szkoły średniej ALO w Łomży przeprowadzili musztrę wojskową.

Najmłodsze dzieci bawiły się i korzystały z oferty stoisk z artystycznym malowaniem twarzy, zaplataniem warkoczyków, robieniem tatuaży.  Uczestniczyły  również w zabawach sensorycznych i podziwiały olbrzymie bańki mydlane. Mogły malować figurki gipsowe lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce . Powodzeniem cieszyło się również spotkanie z bajkowym świerszczem. Niezwykłą frajdę sprawiło dzieciom spotkanie z psami i możliwość podziwiania ich umiejętności. Chętnie korzystały też z przejażdżki  zabawnymi rowerkami.

Wszyscy mieli okazję podziwiać i karmić  alpaki. Przez cały czas trwania festynu odbywał się quiz z nagrodami. Podczas naszej uroczystości można było skosztować ciast, oranżady, pysznej lemoniady, serwowanej przez pracowników MPWiK, waty cukrowej i popcornu. Mieliśmy okazję spróbować szkolnej grochówki.

Dziękujemy wszystkim, cieszymy się, że udało nam się zorganizować tak szczególny festyn, któremu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera.

Oto fotorelacja: