W piątek 5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki                 w Białymstoku odbyło się podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. Było ono okazją do złożenia gratulacji wszystkim laureatom, nauczycielom oraz dyrektorom szkół.

            Uroczystość rozpoczęło krótkie przemówienie wicekurator oświaty, pani Elżbiety Kamińskiej. Pogratulowała ona wszystkim uczniom i nauczycielom oraz życzyła dalszych sukcesów w kolejnych latach nauki. Następnie przedstawiono ilu uczniów zdobyło tytuł laureata i z jakich przedmiotów oraz ukazano statystyki. W trakcie imprezy był również przerywnik artystyczny-występ chóru szkolnego oraz mażoretek. Po wystąpieniach złożono gratulacje dyrektorom szkół, nauczycielom i oczywiście, wszystkim laureatom. Uroczystość była również ciekawą okazją do nawiązania nowych znajomości oraz spotkania kolegów i koleżanek z innych szkół.

Przeżyłyśmy bardzo miłe chwile, gdyż nasza szkoła znalazła się w czołówce pod względem liczby laureatów-mieliśmy ich aż 8, co daje nam trzecie miejsce ex aequo z kilkoma innymi szkołami z całego województwa. Należy również podkreślić, że nasza szkoła jako jedyna w Łomży znalazła się na podium.

Oto nasi laureaci:

  • 3 tytuły
  • Alicja Magdalena Skowrońska (kl. VIII C)- j. angielski (op. p. Izabela Wierciszewska), j. niemiecki (op. p. Teresa Grodzicka), j. polski (op. p. Dorota Żbikowska)
  • 2 tytuły
  • Maja Karwowska (kl. VIII C)- j. angielski (op. p. Izabela Wierciszewska),      j. polski (op. p. Dorota Żbikowska)
  • 1 tytuł
  • Natalia Bieniek (kl. VIII D) – j. polski (op. p. Dorota Żbikowska)
  • Jan Franciszek Czyżewski (kl. VIII E) - j. angielski (opiekun – p. Karolina Jankowska)
  • Magdalena Zabielska (kl. VIII C)- biologia (op. p. Katarzyna Andrzejczyk)

 

Alicja Magdalena Skowrońska, kl. VIIIC

Back to Top