Regulamin Szkolnego Konkursu

„Najlepszy z przedmiotów przyrodniczych”

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas siódmych SP Nr 10 w Łomży, im. Jana Pawła II.
  1. W konkursie może wziąć udział uczeń, który za pierwsze półrocze roku szkolnego uzyskał
    z przedmiotów objętych konkursem (  fizyka, chemia, biologia, geografia ) średnią ocen
    minimum 3,75.
  1. Zgłoszenia uczniów do konkursu będą odbywały się w marcu.
  1. Konkurs przeprowadzany będzie w kwietniu.
  1. Zestaw konkursowy będzie zawierał 20 zadań zamkniętych ( po 5 zadań z każdego przedmiotu,
    za 1  punkt )  i  4   zadania  otwarte  ( po  1  zadaniu  z  każdego  przedmiotu,  każde zadanie za 5 punktów). Uczeń rozwiązuje wszystkie zadania zamknięte i jedno ( wybrane przez siebie ) zadanie otwarte.
  1. Za zadania uczeń może uzyskać 25 punktów.
  1. Przy ustalaniu wyniku będzie brana pod uwagę ocena uzyskana przez ucznia z każdego przedmiotu objętego konkursem na pierwsze półrocze, wg następujących zasad:
    celujący – 6 punktów, bardzo dobry – 5 punktów, dobry – 4 punkty, dostateczny – 3 punkty. Maksymalnie za oceny uczeń może uzyskać 30 punktów.
  1. O zajętym w konkursie miejscu zdecyduje suma punktów otrzymanych za zadania i za oceny
    z przedmiotów.
  1. Nagrody ( będą wręczane na koniec roku szkolnego, informacja o laureatach będzie zamieszczona na stronie internetowej szkoły):

a) dla wszystkich uczestników:

- dyplomy uczestnictwa w konkursie

- oceny celujące za aktywność, wpisane na drugie półrocze, z każdego

przedmiotu objętego konkursem

b) dla uczniów, którzy zajmą 1, 2 i 3 miejsce

- nagrody rzeczowe

c) dla uczniów, którzy otrzymają za test minimum 90% punktów:

- oceny celujące z każdego przedmiotu objętego konkursem, na drugie półrocze; ocena będzie miała wartość oceny z pracy klasowej

d)  dla uczniów, którzy otrzymają za test minimum 80% punktów:

- oceny bardzo dobre z każdego przedmiotu objętego konkursem, na drugie półrocze; ocena będzie   miała wartość oceny z pracy klasowej

1. Zadania konkursowe opracują nauczyciele poszczególnych przedmiotów.
  1. Za organizację i przeprowadzenie konkursu odpowiada p. Katarzyna Andrzejczyk, we współpracy z nauczycielami przedmiotów objętych konkursem.
  1. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły.