22 czerwca 2018r. o godzinie 8:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 20176/18 uczniów klas IV-VII oraz II gimnazjum. Uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami przed szkołą,
a następnie udali się  do sali gimnastycznej.

Uroczystość rozpoczęła się od wejścia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Po tym Pan dyrektor, Leszek Sobociński , podsumował krótko ten rok szkolny, wymienił nazwiska uczennic mających najwyższą średnią w szkole oraz nazwiska laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, którym wręczono pamiątkowe grawertony, niektórym już po raz drugi.

Następnie głos zabrała Pani wicedyrektor, Jadwiga Kirejczyk ,odczytując krótki list, którego nadawcą był prezydent naszego miasta Pan Mariusz Chrzanowski. Kolejno zostały odczytane średnie wszystkich wzorowych uczniów. Następnie zostały wręczone nagrody za przeróżne konkursy, a między innymi mistrzów przedmiotów takich jaki: angielski, matematyka, przyroda, historia, dla uczniów klas siódmych
i gimnazjum mistrz przedmiotów ścisłych i humanistycznych oraz konkursu ortograficznego. Wyczytani zostali również uczniowie uzdolnieni sportowo, a także ci, którzy osiągnęli wysokie wyniki w Międzynarodowym Konkursie „Kangur”.

Po tej jakże przyjemnej części uroczystości uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal, aby odebrać świadectwa, a następnie na mszę świętą
do kościoła pw. Bożego Ciała.

Na wszystkich twarzach widniały uśmiechy.Jest na to proste wytłumaczenie: „Właśnie zaczęły się wakacje!”.

Kinga Dziemińska kl. VIc

Back to Top