20.06.18 z naszą wychowawczynią - Panią Małgorzatą Domaszewską całą klasą Ib wybraliśmy się do Straży Pożarnej w Łomży. Gdy przyjechaliśmy, miło powitał nas pan strażak i zaprosił nas do sali edukacyjnej "Ognik".

Tam pozwolił nam przymierzyć strażackie stroje. Potem opowiadał nam ciekawe historie z pracy oraz mówił, jak możemy zapobiec pożarom. Następnie poszliśmy do wozu strażackiego i mogliśmy obejrzeć wszystko z bliska. Mieliśmy także okazję zobaczyć i usłyszeć, co się dzieje i jak szybko strażacy muszą zareagować na wezwanie. Syreny zaczęły głośno wyć, strażacy szybko się przygotowali, zjechali na dół po rurze i wsiedli do wozu. To były na szczęście tylko ćwiczenia. Czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, która była na zewnątrz. Gdy wyszliśmy, zostaliśmy oblani wodą z prawdziwego, strażackiego węża.

Wszystkim ogromnie się spodobała ta wycieczka. Uznaliśmy wspólnie, iż świetnie, że Ci ludzie podjęli taki zawód i są w gotowości przez całą dobę.

 

Kaja Niebrzydowska klasa IB

Back to Top