26 kwietnia w naszej szkole odbyła się III edycja turnieju klas V Dzień Radości ze Świętym Janem Pawłem II. Obchodziliśmy tę uroczystość z okazji czwartej rocznicy kanonizacji naszego Patrona. Uczestniczyły w niej wszystkie klasy piąte, ich wychowawcy oraz rodzice.

            Na początku spotkania uczennica klasy VII – Natalia Bieniek – pięknie wyrecytowała wiersz o Papieżu. Następnie pani wicedyrektor Renata Zaniewska przedstawiła wszystkie klasy,  a uczniowie zaprezentowali swoje pomysłowe okrzyki, emblematy i transparenty,  które były oceniane przez jury. W kolejnej konkurencji każda klasa przedstawiła trzyminutową  przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną na temat życia i pontyfikatu Papieża. Liczyła się pomysłowość wykonania oraz prawdziwość informacji. Następnie odbyły się zawody sportowe. Reprezentanci klas musieli przebiec slalomem, kozłując przy tym piłką, a na koniec wrzucić ją do kosza. Należało wykazać się zwinnością, szybkością i skutecznością. Drużyny dopingowała widownia. Emocje sięgały zenitu! Następnie przedstawiciele klas mogli popisać się swoją wiedzą o życiu i pontyfikacie Papieża. Należało odpowiedzieć poprawnie na dziesięć pytań dotyczących naszego Patrona. Kolejna zadanie okazało się również ciekawe i sprawiło nam wiele radości – trzeba było odgadnąć tytuły ulubionych  pieśni Jana Pawła II. Były to: „Barka”, „Abba Ojcze” oraz „Moje miasto Wadowice”. W kolejnej konkurencji  przedstawiciele klas wyjaśniali znaczenie myśli - słów Papieża. Mówiły one m. in. o dobroci, o konieczności pomagania innym oraz o szanowaniu człowieka. Jury zwracało uwagę nie tylko na wyjaśnienie wylosowanego cytatu, ale też na to czy mówimy poprawną i  piękną polszczyzną.

 Oceniono również umiejętności kulinarne rodziców, którzy musieli upiec papieskie kremówki. Wyglądały i smakowały wybornie!

            Wesołym zakończeniem konkursu było wspólne wykonanie piosenki „Taki duży, taki mały”. Wszyscy dobrze się bawili, śpiewając i pokazując gestami słowa utworu. Po muzycznej zabawie jury ogłosiło wyniki rywalizacji. Na najwyższym miejscu podium stanęła klasa Va, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy VC, a trzecie VD. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i obrazki Patrona szkoły z modlitwą, natomiast zwycięzcy puchary i bardzo smaczne cukierki.

            Uroczystość upłynęła w miłej i radosnej atmosferze. Był to czas pełen dobrych emocji i wspólnej zabawy.

 

                                                 Natalia Pijanowska i Oliwia Tombak, kl. Va

Back to Top