W pierwszy weekend  kwietnia młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z całej Polski  wzięła udział w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II,  który odbył się w Toruniu. Czterdziestu uczestników rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. Zadaniem każdego recytatora było przedstawienie dwóch utworów autorstwa Karola Wojtyły albo opowiadających o nim. Naszą szkołę oraz województwo reprezentowali  wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach : w kategorii klas I-III Justyn Korbel, w kategorii klas IV-VI Aleksandra Wawrzyniak, a reprezentantką klas VII była Natalia Bieniek.

Nasza wspaniała przygoda rozpoczęła się w piątek szóstego kwietnia, kiedy pełni nadziei, wspierani przez naszą opiekunkę - Panią Katarzynę Tyborowską, wyruszyliśmy w sześciogodzinną podróż do Torunia. Po dotarciu na miejsce, mimo zmęczenia, postanowiliśmy zobaczyć słynną toruńską starówkę. Następnego dnia, zestresowani, a jednocześnie podekscytowani, pojechaliśmy autobusem do Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie miały odbyć się przesłuchania konkursowe. Po przybyciu zostaliśmy poczęstowani ciepłymi napojami i ciasteczkami, a później zaproszeni na pyszny obiad. Mimo miłej atmosfery, nie myśleliśmy o niczym innym, niż o przesłuchaniach.  Zdenerwowanie staraliśmy się rozładować  żartami i wspieraniem się nawzajem, jednak nasze myśli wciąż krążyły wokół zbliżającego się wielkimi krokami konkursu. Przesłuchania rozpoczęły się o godzinie 14:00 i trwały około czterech godzin. Nasze zmagania oceniało pięcioosobowe jury, w którego składzie zasiadali dziennikarze, aktorzy i pisarze. Poziom recytacji był bardzo wysoki, ale uważam, że cała nasza trójka dała z siebie wszystko i godnie reprezentowała szkołę. Po konkursie, w ramach odpoczynku, organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na zwiedzanie Torunia z przewodnikiem. Zobaczyliśmy między innymi Uniwersytet Toruński, pomnik najsławniejszego obywatela  Torunia- Mikołaja Kopernika , Krzywą Wieżę, bulwary, ruiny zamku krzyżackiego, stare i nowe miasto Toruń i Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty - miejsce gdzie ochrzczony był Mikołaj Kopernik. Po powrocie do internatu, w którym nocowaliśmy, po tak intensywnym dniu pełnym wrażeń i emocji natychmiast  zasnęliśmy. Po niedzielnym śniadaniu, pojechaliśmy do kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II na wspólną mszę w intencji uczestników konkursu. Po Eucharystii , w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, odbyła się gala wręczenia nagród. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że dwójce uczniów naszej szkoły, udało się zdobyć uznanie jury. W kategorii klas I-III, Justyn otrzymał wyróżnienie, natomiast Natalia zajęła pierwsze miejsce  w swojej kategorii wiekowej. Po uroczystości rozdania nagród, wszyscy uczestnicy, po raz ostatni spotkali się na wspólnym obiedzie.

Z wielkim bólem serca opuściliśmy Toruń i udaliśmy się w drogę powrotną do Łomży. Weekend spędzony w Toruniu na długo zostanie w naszej pamięci i bardzo chętnie wrócimy tam podczas kolejnej edycji konkursu.

Chcielibyśmy złożyć podziękowania dla naszych opiekunów, którzy przygotowali nas do udziału w konkursie Pani Jadwidze Kirejczyk i Pani Dorocie Żbikowskiej oraz dla Pani Katarzyny Tyborowskiej, która opiekowała się nami podczas wyjazdu.