W dniach: 12,13 i 14 marca 2018 roku  uczniowie nauczania zintegrowanego uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Codziennie rano dzieci modliły się na Mszy świętej w kościele pw. Krzyża Świętego. Pilnie słuchały nauk głoszonych przez  ks. Grzegorza Chełstowskiego i z wielkim zainteresowaniem oglądały inscenizacje czytanych fragmentów Ewangelii .

W poniedziałek w szkole był „ Dzień z Janem Pawłem II”. Uczniowie pracowali pod kierunkiem wychowawczyń.

We wtorek  wszyscy modliliśmy się w kościele podczas Drogi Krzyżowej przygotowanej i poprowadzonej przez uczniów klas: III i, III k oraz III l.

W środę wszyscy uczniowie nauczania zintegrowanego przygotowywali się bezpośrednio do świąt Wielkanocy wykonując na zajęciach wielkanocne rozmaitości.

Trzeba pochwalić wychowawców i rodziców za ukierunkowanie dzieci do właściwego zachowania w okresie postu i pokuty. Należy jeszcze bardziej motywować do aktywnego udziału we Mszy św.