W dniu 17 stycznia 2018 r. w bibliotece szkolnej SP 10 odbyły się eliminacje szkolne VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły
i o Janie Pawle II.

Z klas I-III udział wzięło 29 uczniów, z IV-VI - 9 uczniów, a z klas VII - 3 osoby. Recytacje oceniały panie Iwona Rafalska, Alicja Żelazna  oraz Mirosława Rakowska.
Jury zdecydowało, że do regionalnego etapu przechodzą:  Justyn Korbel III c (z grupy wiekowej I-III), Aleksandra Wawrzyniak V c (z klas  IV-VI) oraz Natalia Bieniek VII d
(klasy VII) oraz wyróżniło następujących recytatorów:  Weronika Mogielnicka I a,  Urszula Kuczewska I b,  Helena Korytkowska I g,  Krzysztof Faszcza III c,  Mikołaj Kurowski III c, Adriana Ponichtera IV f,  Anna Siekierda V f,  Paulina Kropiewnicka VIId  i Paulina Obrycka VII d.