19 grudnia 2017 r. grupa 0”B” i klasa I B wybrały się do Nadleśnictwa Łomża na warsztaty pt.  „Stroiki bożonarodzeniowe”.

Pani leśnik zapoznała nas z rodzajami drzew iglastych, poszczególnymi etapami wzrostu drzew, pozyskiwaniem nasion drzew iglastych oraz sadzeniem drzew w szkółkach leśnych. Następnie pokazała nam rodzaje igieł i szyszek świerka, jodły, sosny i modrzewia. Mieliśmy też okazję dotknąć różne szyszki  i sprawdzić, które gałązki drzew iglastych są najbardziej kłujące.

Podczas spotkania poznaliśmy legendę, w jaki sposób  drzewko świerkowe – choinka trafiło do naszych domów.

Kolejnym etapem naszych zajęć było wykonanie stroików bożonarodzeniowych, które będą zdobić nasze świąteczne stoły. Pełni zaangażowania wykonywaliśmy swoją pracę.

Dumni i uradowani wraz ze świątecznymi stroikami wróciliśmy do szkoły.

Uczniowie klasy I B

Back to Top