XII Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły

w Kleosinie

26 października 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II         w Kleosinie odbył się już XII Konkurs Recytatorski im. Karola Wojtyły. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VII d, które pomyślnie przebrnęły przez eliminacje szkolne.

Na miejscu okazało się, że w kategorii szkół podstawowych jest silna konkurencja, gdyż zgłosiło swój udział ponad dwudziestu recytatorów. W grupie gimnazjalnej zaś miało zmierzyć się z poezją Karola Wojtyły tylko kilkoro uczniów.

Tradycyjnie zmaganiom towarzyszyły duże emocje. Jako pierwsi recytowali reprezentanci szkół podstawowych. Nasze uczennice miały się zaprezentować prawie na samym końcu, więc musiały opanować narastające z każdą chwilą napięcie.

Po ich występach z ciekawością  wysłuchałyśmy recytacji starszych uczestników. Kiedy wszyscy uczniowie zakończyli już swoje prezentacje, nauczycielka czuwająca nad przebiegiem konkursu zaprosiła nas na słodki poczęstunek. W tym samym czasie jury obradowało. Po wyjątkowo długiej godzinie oczekiwania i niepewności ogłoszono wyniki.

Wszystkie trzy dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę. Komisji spodobała się recytacja Natalii Bieniek, której przyznano II miejsce, zaś Julia Krajewska otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w przyszłości, gdyż piękna poezja Jana Pawła II nie zawsze jest łatwa w interpretacji.

Opiekun:  Dorota Żbikowska