Pływacy z Dziesiątki najlepsi w województwie !

W sobotę 29 kwietnia 2023r. na pływalni w Augustowie rozegrano Wojewódzkie Finały Szkolnych Igrzysk Dzieci (kl. 4-6) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl.7-8) w pływaniu. Najlepiej wypadli chłopcy z łomżyńskiej „Dziesiątki”, którzy w klasyfikacji generalnej Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęli pierwsze miejsce w województwie podlaskim, wyprzedzając 23 inne szkoły.

Indywidualnie najlepszymi zawodnikami sobotnich Finałów zostali:

Igor Darmetko (kl.8 C) - I miejsce w stylu motylkowym;

Filip Rudczyk (kl.7 A) - I miejsce w stylu grzbietowym;

Kaja Kurpiewska (kl. 7B) - II miejsce w stylu grzbietowym,

Bartosz Kamiński (kl.8 C ) - II miejsce w stylu grzbietowym.

W sztafetach chłopcy z SP 10 w składzie: I. Dzrmetko, F. Rudczyk, B. Kamiński, K. Kossakowski, O. Modzelewski, M. Racis zajęli II miejsce w województwie.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodsi uczniowie, którzy w Igrzyskach Dzieci rywalizowali w jednej konkurencji zespołowej (sztafecie 6 x 25 m w stylu dowolnym), a później, w jednej konkurencji indywidualnej na dystansie 50 m.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężyły uczennice ze szkoły sportowej w Białymstoku, zaś uczennice z SP 10 zajęły VI miejsce. Z kolei wśród chłopców triumfowali uczniowie z SP 9 z Białegostoku. Nasi pływacy z SP 10 zameldowali się na IV miejscu.

Indywidulanie w Igrzyskach Dzieci najlepiej zaprezentował się:

Igor Prosiński (SP 10) - VI miejsce, st. Klasyczny.

Opiekunami zawodników są: Katarzyna Drozdowska, Tomasz Drozdowski.

Następnie do rywalizacji przystąpili starsi uczniowie Igrzysk Młodzieży Szkolnej z klas 7-8, którzy - podobnie jak ich młodsi koledzy - rywalizowali indywidualnie na dystansie 50 m w każdym stylu oraz w sztafecie: 6 x 50 m w stylu dowolnym.

Rywalizację IMS rozpoczęły sztafety, w których bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z SP 10. Potwierdzili, że świetne wyniki osiągnięte w półfinałach nie były dziełem przypadku. Ostatecznie, po zaciętej walce, zajęli II miejsce, przegrywając ze szkołą sportową z Białegostoku o niespełna 1,5 sekundy.

Drugie miejsce sztafety pozytywnie zmobilizowało młodych pływaków, których wspaniałe występy w konkurencjach indywidualnych pozwoliły na ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Indywidulanie w IMS najlepiej zaprezentowali się:

Igor Daremtko (kl. 8 C) - I miejsce st. motylkowy,

Filip Rudczyk (kl. 7 A) - I miejsce st. grzbietowy,

Bartosz Kamiński (kl. 8 C) - II miejsce st. grzbietowy,

Kaja Kurpiewska (kl. 7 B) - II m- miejsce. st. grzbietowy,

Oliwier Modzelewski (kl. 7 A) - VI miejsce st. motylkowy.

Opiekunem pływaków jest Jarosław Szeremet.