W dniu 22 września odbyła się uroczysta inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023, połączona z podsumowaniem Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa podlaskiego za rok szkolny 2021/2022. Impreza miała miejsce na lekkoatletycznym stadionie w Białymstoku.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni dyrektorzy i nauczyciele oraz reprezentacje uczniów ośmiu najlepszych szkół w kategorii dziewcząt i chłopców. Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży zajęła VII miejsce w województwie podlaskim w igrzyskach Dzieci (klasy V - VI) w kategorii chłopców i III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII - VIII) w kategorii chłopców. W końcowej klasyfikacji nasza szkoła w kategorii dziewcząt i chłopców uplasowała się na V miejscu w województwie. Pani Dyrektor Jadwiga Kirejczyk odebrała pamiątkowe puchary za zdobyte osiągnięcia naszych sportowców. Nauczyciele, którzy doprowadzili naszą młodzież to takiego sukcesu, to: Barbara Rogińska, Ewa Jaworowska, Tomasz Drozdowski, Dariusz Węgrowski i Andrzej Łukianiuk.

Po części oficjalnej przystąpiono do stałego punktu programu, jakim była sztafeta szwedzka na dystansie 400 m - 300 m - 200 m - 100 m. Reprezentacja naszej szkoły klas VI zajęła 2 miejsce, ustępując tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego z Białegostoku. Skład drużyny to: Olaf Makowski, Maciej Bylica, Kuba Mroczkowski i Filip Prostek. Uczniowie klas VIII poszli w ślady swoich młodszych kolegów i też zajęli 2 miejsce. Skład drużyny: Adam Lutoborski, Igor Daremetko, Filip Kurowski i Antek Pałubiński. Opiekunem był pan Andrzej Łukianiuk.