W Łomży po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powróciły na plac Papieża Jana Pawła II i do Katedry Łomżyńskiej uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja zwanej Ustawą Rządową. W uroczystościach upamiętniających 231. rocznicę tego dnia wzięli udział przedstawiciele władz miasta, na czele z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim, władz powiatu ze starostą Lechem Szabłowskim, parlamentarzyści,  władze samorządowe województwa podlaskiego, przedstawiciele  służb mundurowych, harcerze oraz mieszkańcy miasta.  Poczty sztandarowe oraz delegacje młodzieży reprezentowały łomżyńskie szkoły. Przemówienia gospodarza uroczystości i gości przypominały  o ważnych etapach w dziejach państwa polskiego związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja,  o walce o jej ocalenie i o staraniach Polaków o zachowanie pamięci tego doniosłego wydarzenia. Uroczystości uświetniły  Apel Pamięci z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, salwa honorowa i złożenie kwiatów.

W tym pięknym dniu przypominającym radosne wydarzenia z 3 maja 1791 roku naszą szkołę dumnie reprezentował Poczet Sztandarowy wraz z opiekunem i Panią Dyrektor.