27 września po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Rajdzie Pieszym "Drogi do wolności", organizowanym przez PTTK w Łomży. Tym razem pokonaliśmy trasę z Czartorii do Nowogrodu. Oczywiście nie obyło się bez przygód.  Pomyliliśmy trasę!!!   Na szczęście szybko się zorientowaliśmy
i po nadrobieniu około trzech kilometrów wróciliśmy na właściwy szlak. Dzięki tej pomyłce podziwialiśmy nie tylko piękno kurpiowskiej przyrody, ale też skansen w Nowogrodzie. Pogoda nam sprzyjała, to był jeden z piękniejszych wrześniowych dni. Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy na miejsce zbiórki wszystkich uczestników rajdu, gdzie czekało na nas ognisko, kiełbaski i lekcja historii. Podczas posiłku słuchaliśmy patriotycznych piosenek oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z czasów II wojny światowej.

Back to Top