80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

17 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży odbyła się akademia z okazji 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej i ataku ZSRR na Polskę.

Społeczność  szkolna w uwadze i skupieniu wysłuchała wierszy i pieśni patriotycznych, wśród których nie zabrakło:  „Warszawo ma”, „Dziś idę walczyć, Mamo”,  „Dziewczyna z granatem”.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie  tragiczne dla Polski  wydarzenia miały  miejsce 1 i 17 września 1939 roku  oraz 1 sierpnia 1944  roku. W postawie stojącej minutą ciszy oddali hołd wszystkim ofiarom wojny, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. Ta niezwykła lekcja historii uświadomiła dzieciom i młodzieży słowa: NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

Przed zgromadzoną publicznością wystąpili  uczniowie klas V – VIII. Część historyczno – literacką przygotowała p. Beata Obrycka, dekoracje p. Marta Kisiel, oprawę muzyczną p. Agata Durzyńska, obsługę sprzętu  technicznego  p. Dariusz Milewski.