26 kwietnia, w przeddzień II rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, w odświętnie udekorowanej stołówce odbył się apel "Jan Paweł II- człowiek, który dotknął nieba". Uczniowie pod kierunkiem p. Wiesławy Domalewskiej przybliżyli życie i pontyfikat papieża Polaka, orędownika Miłosierdzia Bożego, za którym podążały "tłumy serc". Recytatorzy ( uczniowie z klasy IV a, V b i VI b) przypomnieli myśli Jana Pawła II o świętości, o potrzebie modlitwy i czynienia uczynków miłosierdzia.
Zapamiętamy słowa: "Istnieją trzy rzeczy w naszym życiu, które nigdy nie powrócą:

- czas
- słowa
- okazje.
Istnieją trzy rzeczy w naszym życiu, które mogą nas zniszczyć:
- duma
- kłamstwo
- zazdrość.
Istnieją trzy rzeczy w naszym życiu, których nie powinniśmy nigdy stracić:
- nadzieja
- sprawiedliwość
- cierpliwość.
Istnieją trzy rzeczy w naszym życiu, które są bezcenne:
- rodzina
- miłość
- przyjaźń".

Cieszymy się, że w dziecięcych serduszkach kiełkują WIARA, NADZIEJA i MIŁOŚĆ, zasiane przez naszego Niebieskiego Ojca. Chór szkolny i utalentowane solistki pod kierunkiem p. Agaty Durzyńskiej wykonały piosenki: "Znowu Cię spotykam", "Choć jestem mały jak palec", "Tłumy serc" i "Kochamy Cię, Janie Pawle". Pan Sławomir Dębek przygotował ciekawe prezentacje multimedialne, które znakomicie ilustrowały teksty wierszy i piosenek. Obejrzeliśmy także pracę konkursową ucz. klasy VI e Elizy Gronostajskiej o Miłosierdziu Bożym w nauczaniu Jana Pawła II.
Uroczysty charakter apelu podkreślała efektowna dekoracja przygotowana przez p. Martę Kisiel, która wyeksponowała myśl Jana Pawła II: "Święci nie potrzebują oklasków, ale abyśmy ich naśladowali", skłaniającą do refleksji. Galowe stroje uczniów ozdobione biało-żółtymi wstążeczkami wprowadzały świąteczny nastrój.
W czasie uroczystości panowała atmosfera skupienia, zadumy, a także Bożej radości, że mamy orędownika w niebie.

Wiesława Domalewska