12 kwietnia 2016 r. dyrektor szkoły Leszek Sobociński, wicedyrektor Renata Zaniewska oraz poczet sztandarowy pod opieką pani Izabeli Wierciszewskiej uczestniczyli w XII Zjeździe Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Spotkanie miało miejsce w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego w kościele p.w. Jezusa Miłosiernego w Czarnej Białostockiej. Następnie uczestnicy zjazdu wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali ulicami miasta do hali sportowej,  gdzie obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów oraz wysłuchali wykładu związanego z nauczaniem świętego Jana Pawła II. Prezentowane pieśni, muzyka, recytacja, myśli Patrona skłaniały do zadumy i refleksji. Podczas zjazdu wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursów. Uczennica naszej szkoły z klasy VI e - Eliza Gronostajska zajęła III miejsce w Konkursie na prezentację multimedialną lub film z okazji XII Zjazdu Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach tematycznych. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.