Biblioteka Pedagogiczna w Łomży ogłosiła konkurs czytelniczy dla uczniów klas czwartych "Najlepszy znawca baśni Hansa Christiana Andersena". Eliminacje miejskie odbyły się 5 maja. Wzięło w nich udział 36 uczniów ze wszystkich łomżyńskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 10 czwartoklasistów z klas IV A, B, C, E. Dzieci rozwiązywały najpierw test ze znajomości wybranych baśni Andersena. Siedmioro uczestników z najwyższą ilością punktów przeszło do etapu finałowego. Wśród nich znalazła sie uczennica naszej szkoły Wiktoria Kukowska (klasa IV B).  W finale uczniowie odpowiadali na trzy wylosowane pytania otwarte dotyczące treści utworów Andersena oraz cech gatunkowych baśni.

Wiktoria Kukowska zajęła trzecie miejsce.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Aby znależć się w finale należało zdobyć przynajmniej 27 punktów (na 29 możliwych). Prawie wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę osiągnęli powyżej 24 punktów.

Gratulujemy !