Marzec dla naszej szkoły rozpoczął się wspaniale! Trzyosobowa reprezentacja trzecioklasistów: Ola Żebrowska (kl.IIIf), Maja Karwowska (kl.IIIc) i ja, Hanna Jadczak (kl.IIIf) uczestniczyła w II edycji MIEJSKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO "Dyktando 2014" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża. Konkurs odbył się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 7. Naszym zadaniem było jak najlepsze napisanie dyktanda, w którym aż roiło się od trudnych słów. Dzięki wspaniałemu przygotowaniu przez nasze wychowawczynie (p. Lidię Obiedzińską, p. Basię Nowakowską i p. Małgosię Domaszewską) po raz drugi Szkoła Podstawowa Nr 10 w Łomży odniosła sukces: Maja Karwowska zdobyła I miejsce! II miejsce przypadło Zuzi Rostkowskiej z SP Nr 7 a II- Marcie Wygnał z SP Nr 9. Oprócz trzech laureatek wyróżniono cztery uczennice, w tym mnie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureatki wspaniałe puchary i cenne nagrody rzeczowe. Już sama obecność na tym dyktandzie była dla nas wygraną, a zdobyte nagrody będą mobilizowały nas do dalszej nauki zawiłości polskiej ortografii.

Hanna Jadczak z klasy IIIf

Fragment tekstu dyktanda:

"Właśnie zakończyła się drugi łomżyński konkurs ortograficzny, ważne wydarzenie w naszym mieście.Nam, trzecioklasistom, nietrudne były żadne słówka. Wiedzieliśmy, jak napisać: gżegżółka, ciemnoszary gołąb, śpiący nietoperz, kompas na drogę i na do widzenia, pożyteczna pszczoła, pracowita mrówka, ociężały hipopotam, zziębnięty kuzyn Krzysztof, hejże hola, gdyż, kukułka oraz chomik."