Od wielu lat w naszej szkole goszczą raz w miesiącu wspaniali artyści Filharmonii Narodowej z Warszawy. W koncertach uczestniczą uczniowie klas V. Spotkania mają charakter edukacyjny - dzieci poznają przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej, poznają instrumenty, rodzaje głosów, wyrażenia muzyczne, anegdoty na temat kompozytorów. Zajęcia prowadzone są w przystępnej formie i cieszą się dużą sympatią wśród uczniów. Dowodem tego jest wspaniałe, kulturalne zachowanie dzieci i ich aktywne uczestnictwo w różnego rodzaju konkursach. Ostatni, listopadowy koncert był szczególny - dzięki muzyce przenieśliśmy się na kresy wschodnie i słuchaliśmy folkloru Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski. Dzieciaki wyciągały mocno szyje, aby zobaczyć oryginalne i niezwykle rzadko spotykane instrumenty: buzukę, cymbały, sukę biłgorajską, lirę korbową, różnego rodzaju instrumenty perkusyjne. Zainteresowanie było tak duże i autentyczne, że uczniowie poświęcili nawet 10 minut przerwy obiadowej aby wysłuchać koncertu do końca. Młodzi melomani - to nasza nadzieja na rozmiłowanych w muzyce dorosłych.

Agata Durzyńska
Zdjęcia: Jolanta Siwik