Nasza szkoła została partnerem Tygodnia Edukacji Globalnej w Łomży.
Pracownicy Fundacji Ocalenie przeprowadzili warsztaty w klasach: 6d, 6e, 6c, 6b, 4a, 4d.
Każda z klas wzięła udział w dwóch godzinnych warsztatach:
1. Warunki życia w krajach Globalnej Północy i Globalnego Południa. Spotkanie z kulturą brazylijską.
2. Uchodźcy w Polsce i na świecie. Spotkanie z kulturą Czeczenii.
Na zakończenie warsztatów dla wszystkich klas został zorganizowany wielokulturowy apel, podczas którego odbyły się pokazy tańców czeczeńskich, pokazy capoeria oraz poczęstunek z tradycyjnej czeczeńskiej chałwy.
Bardzo dziękujemy Fundacji „Ocalenie oraz jej pracownikom:Panu Emilowi Jarnutowskiemu, Panu Kamilowi Kamińskiemu, Pani Annie Kawalskiej, Pani SatsicieKhumaidovej oraz Pani Larisie Suleymanovej za przeprowadzenie w naszej szkole zajęć z Edukacji Globalnej oraz promowanie tolerancji wśród uczniów naszej szkoły. Pragniemy także bardzo podziękować dzieciom prezentującym tańce czeczeńskie oraz Grupie Capoeira ACMB Łomża za pokazy.

Wanda Majewska
Zdjęcia: Sławomir Dębek