W środę 27 listopada o godzinie 10:00 odbyło się oficjalne otwarcie Wieloboju Pływackiego w Augustowie który był jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Podlasia które odbędą się 08.12.2013 r w Łomży na pływalni nr 1 . Startowało 112 panów i 102 panie z podlaskich klubów pływackich. Łomżę reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży uczący się w klasie III C z rozszerzonym programem z pływania oraz dwóch chłopców z klasy II i trenujący pod okiem trenerów Tomasza Drozdowskiego i Jarosława Szeremet w UKS Butterfly-MOSiR Łomża.

Występ Filipa Kosińskiego który zdobył dwa złote medale potwierdził jego formę przed niedzielnymi mistrzostwami. Występując w konkurencji 50m stylem grzbietowym nie dał szans rywalom, pobijając własny rekord życiowy uzyskując czas 36,82s, również na dystansie 50m st. dowolnym okazał się najlepszy z czasem 35,13 s. Nie zawiedli również inni zawodnicy : Julia Kozak zdobyła pierwsze miejsce dystansie 50 m st. dowolnym czasem 41,00s, srebro na dystansie 50 m st. grzbietowym. Kolejną zawodniczką była Inga Woronowicz zajmując IV miejsce w st. grzbietowym z czasem 50,74 s. Natomiast w stylu dowolnym poprawiła swój czas o 3 sek.(45,53)co dało jej dopiero V miejsce. Niespodziankę sprawili również chłopcy: Dawid Brodacki z dobrym czasem 50m st. grzbietowy 46,54 s zajął II miejsce i III miejsce 46,43si Gietek Aleksander

Warto zwrócić uwagę na fakt, że większość zawodników poprawiła własne rekordy życiowe. VI miejsce w st. dowolnym (47,02s) Gabriela Wawrzyniak i V miejsce st. grzbietowy. Ola Gałązka startując ze starszymi zdobyła VI miejsce w st. grzbietowym. W zawodach wzięli udział również II klasiści Adam Wierzbowski i Dominik Skawski przepływając 50 m st. dowolnym i 50 m st. grzbietowym w czasie 51 53 sek. W punktacji na najlepszego zawodnika w poszczególnych kategoriach najlepszy okazał się Filip Kosiński, II miejsce przypadło Mikołajowi Brodackiemu i Julii Kozak.

Więcej informacji można uzyskać na stronie http://live.omegatiming.pl/dec/2013/11_27_augustow/wyniki.pdf

Trenerzy: Jarosław Szeremet
Tomasz Drozdowski