25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży odbył się X konkurs przyrodniczo - matematyczny " MIX" zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych z naszego miasta. W tym roku wystartowały zespoły 3-osobowe z sześciu szkół. Konkurs trwał dwie godziny. Do rozwiązania było pięć zadań tekstowych i dwa sportowe na łączną sumę 49 punktów. Najzabawniejszym ćwiczeniem była "kręcipupa", którą wymyśliła nauczycielka wychowania fizycznego. Konkurs przebiegał sprawnie. Zmagania uczestników rozpoczęły się punktualnie o godz. 1600. Nad porządkiem czuwała komisja złożona z sześciu nauczycieli łomżyńskich szkół. Na widowni wszyscy kibice mocno dopingowali swoje drużyny. Wysiłki uczestników uprzyjemnił występ trzech dziewcząt prezentujących utwory muzyczne.

Naszym zdaniem turniej nie był łatwy. Jak wynika z relacji uczestników największe trudności sprawiły zadania z zakresu matematyki. Dlatego też z dużym napięciem oczekiwano na wyniki. Gdy komisja je ogłosiła, okazało się, że I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 , II - zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7, zaś III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9. Sądzę, że uczestnicy byli dobrze przygotowani, ponieważ bez większych problemów rozwiązywali nawet najtrudniej-sze zadania. Podziwiamy tych uczniów.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami. Następnie pan dyrektor Leszek Sobociński zaprosił gości na słodki poczęstunek. Turniej wiedzy zakończył się o godz. 1800.

Klaudia Korytkowska i Karolina Tyszka, kl. V D