Około 70 młodych wokalistek i wokalistów wystartowało w sobotę (24 listopada) w jubileuszowej XX Giełdzie Piosenki Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży."To największa frekwencja w dwudziestoleciu. Uczestnicy konkursu to utalentowane wokalnie dzieci i młodzież z Łomży i powiatu łomżyńskiego, pasjonaci śpiewania, których talenty szlifują nauczyciele muzyki w szkołach oraz instruktorzy muzyczni w domach kultury. "Jestem zaskoczony bardzo wysokim poziomem ich śpiewania. Nigdy bym nie przypuszczał, że w Łomży młodzież tak pięknie potrafi śpiewać. Na podkreślenie zasługuje nie tylko wysoki poziom wykonawstwa, ale także, co nie jest bez znaczenia, trafność doboru repertuaru. Łomżyńska młodzież, startująca w tym konkursie, uczy się śpiewania estradowego na najpiękniejszych polskich piosenkach. Gratulacje dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz organizatorów konkursu!", powiedział Waldemar Chyliński z Gdyni, piosenkarz, kompozytor i autor tekstów piosenek, który przewodniczył jurorom. W jury zasiadali ponadto muzycy Bogdan Szczepański i Grzegorz Sekmistrz.

(www.superlomza.pl)

Nasza szkoła miała swój udział w tym konkursie. Reprezentowała nas grupa uczniów: Kamila Dymek II E, Julia Kochanowska II D, Igor Kaliś III F, Kacper Kuczyński II D, Emilia Lutostańska III F i Maja Łukianiuk III E, Aleksandra Borawska, Zofia Borkowska V C Joanna Farfulowicz V B, Mateusz Krakowiecki VI F i Laura Narolewska IV C. Uczniowie przygotowywali się przez kilka tygodni, zaprezentowali się świetnie, a efekty przedstawiamy poniżej:

XX Giełda Piosenki- Scena Młodych Wokalistów - Laureaci

Kategoria Klas I-III
I miejsce: Kamila Dymek- SP nr 10 Łomża
II miejsce: Igor Kaliś- SP nr 10 Łomża, Julia Majewska -ZSZP Piątnica
III miejsce: Julia Kochanowska- SP nr 10 Łomża
Wyróżnienie: Paulina Chyl- SP nr 4 Łomża, Natalia Puławska - MDK- DŚT Łomża

Kategoria Klas IV-VI
I miejsce: Laura Narolewska -SP nr 10 Łomża, Wiktoria Perzanowska -MDK -DŚT Łomża
II miejsce :Mateusz Krakowiecki- SP nr 10 Łomża
III miejsce: Zofia Borkowska- SP nr 10