26 listopada Szkolne Koło Caritas uczestniczyło w spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy pod hasłem „Wolontariusz twoim przyjacielem”. Było to bardzo pracowite, ale i pełne radości spotkanie. Nasza grupa pomagała w organizacji tego przedsięwzięcia. Zachęcała do loterii, przeprowadzała animacje na scenie, pomagała podczas poczęstunku, a nawet udzielała wywiadu do radia.

Cieszymy się, że wraz z organizatorami mogliśmy zainaugurować Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom, pomóc w przeprowadzeniu finału konkursu dla członków i sympatyków SKC w kategorii muzycznej: „Przez życie z Dobrą Nowiną- Ewangelia według św. Jana” i w końcu uczestniczyć w koncercie zespołu: Wyrwani z Niewoli

Mamy w sercach wielką radość, bo tego dnia byliśmy dla innych, ale to, co zadziało się w naszych sercach i relacjach, ma wartość nadrzędną. Zyskaliśmy podwójnie: mieliśmy poczucie pomocy innym i efektywnie spędzonego czasu.

Do zobaczenia już niedługo na kolejnej akcji!

opiekun SKC Joanna Siwik