Szkolne Koło Caritas przeprowadziło w październiku zbiórkę pieniędzy na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pozyskane środki będą przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, z małych miast i terenów wiejskich. Rozdysponowane zostaną w oparciu o zatwierdzony przez Zarząd Fundacji Regulamin. Dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2000 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa.

Cieszymy się bardzo, ponieważ nasza szkoła pomaga w ten sposób już od wielu lat. Dzięki hojności uczniów i nauczycieli po raz kolejny będą mogły spełnić się marzenia wielu młodych ludzi.

Patron naszej szkoły święty Jan Paweł II uczy: „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”. Dziękujemy Ci Ojcze święty za kierunek naszego postępowania, który nam wskazałeś w tych słowach.

Opiekun SKC

Joanna Siwik