29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach akcji uczennice klas ósmych czytały młodszym dzieciom fragmenty książek Marii Konopnickiej. Uczniowie klas zerowych mieli okazję poznać ciekawostki na temat słynnej pisarki dla dzieci.

Dzień Głośnego Czytania był również okazją do rozmowy o tym dlaczego warto czytać książki. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W świecie pełnym nowych technologii coraz trudniej jest namówić dzieci do czytania książek, dlatego warto wyrabiać nawyki czytelnicze już u najmłodszych.