W naszej bibliotece obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji było zwrócenie uwagi na dużą rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas pierwszych do konkursu plastycznego „Ulubiona postać literacka”. Jury brało pod uwagę estetykę, technikę i samodzielność wykonania pracy. Wyróżniono Antoniego Ulatowskiego z klasy I E,
który zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyła Zofia Pianka z klasy I E, trzecie miejsce Kinga Dąbrowska z klasy I F.

Klasy drugie wzięły udział w konkursie czytelniczym
„Świat baśni H.Ch. Andersena”.  Pierwsze miejsce zajął Oliwier Zabielski z klasy II G,
drugie miejsce Martyna Jamiołkowska z klasy II A,
trzecie miejsce Dawid Jaskowski z klasy II G
i Kornelia Chodorowska z klasy II G.

Uczniowie klas trzecich brali udział w projekcie „Gellnerowanie”.
Każda klasa musiała podzielić się na cztery grupy, których zadaniem było: stworzyć plakat o autorce, napisać list do pani Doroty Gellner, narysować ilustrację do wybranego wiersza oraz nauczyć się recytacji wiersza. W projekcie została wyróżniona klasa III E za wzorowe przygotowanie prezentacji. Wszyscy uczestnicy projektu zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Klasy czwarte wzięły udział w konkursie „Korowód postaci”. Uczniowie mieli przebrać się za postać literacką i zaprezentować swój strój przed publicznością. Wszyscy wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Pierwsze miejsce zdobył strój „Ani z Zielonego Wzgórza”, za którą przebrała się Emilia Banachowska z klasy IV D. Drugie miejsce zajęła „Pippi” Hanna Ejsmont z klasy IV A, natomiast trzecie miejsce zdobyła „Hermiona Granger” Anna Przyborowska z klasy IV A.
Jury wyróżniło także strój Bartosza Śmiarowskiego oraz Liwii Jankowskiej z klasy IV A.

Klasy V wykazały się pomysłowością w konkursie na najpiękniejszy plakat dotyczący Marii Konopnickiej - patronki roku 2022.  Pierwsze miejsce zajął Krystian Kordaszewski z klasy V E, drugie miejsce Dawid Domaszewski z klasy V G, natomiast trzecie miejsce zdobył Piotr Milewski z klasy V B.

Klasy VI wykonały konkursowe Lapbooki  inspirowane ulubioną powieścią. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Kotowski z klasy VI A, drugie miejsce Jakub Mroczkowski z klasy VI A, trzecie miejsce Szymon Olszewski i Lena Alińska z klasy VI F. Wyróżniono również lapbooka Amelii Milewskiej z klasy VI F
oraz Leny Polkowskiej z klasy VI A. Wystawę prac naszych uczniów można oglądać w czytelni Biblioteki Pedagogicznej CEN w Łomży.

Zadaniem klas siódmych było stworzenie haseł o kulturze języka bez wulgaryzmów. Uczennica Kinga Klepadło z klasy 7 A została wyróżniona nagrodą i pamiątkowym dyplomem.

Mamy nadzieję, że dzięki temu świętu udało się nam zwrócić uwagę na ogromną rolę biblioteki w życiu każdego człowieka, propagować zainteresowania książką.