Nowy plac zabaw w naszej szkole

Wielu uczniów klas 0-3 w Szkole Podstawowej nr 10 czeka ogromna niespodzianka. Na środowej sesji Rady Miasta została podjęta decyzja o przyznaniu placówce 300 tyś. zł na wykonanie nowego placu zabaw. Będzie on ważnym elementem wspierającym rozwój fizyczny i społeczny. Wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu sprawi dużo radości maluchom, których w klasach 0-3 jest aż 540.

Obecny plac zabaw wymagał gruntownych prac remontowych. Szkoła Podstawowa nr 10 otrzymała na to zadanie z Urzędu Miasta 180 tyś. zł. Miejsce to będzie nadal służyło najmłodszym uczniom z klas 0-1. Obie inwestycje są ogromnym wsparciem dla liczącej 1191 uczniów społeczności szkolnej.

Odpowiedzią na decyzję Rady Miasta jest ogłoszony w klasach 1-3 konkurs plastyczny. Uczniowie będą mogli wykonać wizualizację swojego wymarzonego placu zabaw. Spośród zgłoszonych prac zostaną wybrane i nagrodzone najciekawsze. Natomiast z projektów złożonych w Wydziale Inwestycji UM uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 będą mogli wybrać te elementy placu zabaw, które najbardziej odpowiadają ich marzeniom i oczekiwaniom.

Dyrekcja, nauczyciele oraz cała społeczność szkoły wyraża ogromną wdzięczność panu Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu oraz Radnym naszego miasta, którzy dostrzegają potrzeby najmłodszych obywateli miasta. Miejsce wspólnych zabaw i rekreacji, które powstanie przy szkole, będzie idealną przestrzenią wszechstronnego rozwoju naszych uczniów.