Generał Władysław Anders - Wielki Polak XX wieku

    Generał Władysław Anders całe swoje życie poświęcił Ojczyźnie i służbie wojskowej. Co roku Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży nosząca jego imię organizuje we współpracy z Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Instytutem Pamięci Narodowej w Białymstoku konkurs poświęcony generałowi.

    W tegorocznej edycji uczestnicy konkursu z łomżynskich podstawówek rozwiązywali zadania o życiu i działalności wojskowej generała Andersa oraz zadania z dziejów II wojny światowej.
Szkołę Podstawową nr 10 reprezentowali Kacper Kowalczyk z klasy 7 B, Filip Rudczyk i Borys Świątkowski z klasy 8 A. Wszyscy osągnęli bardzo dobre wyniki, a Borys Świątkowski uzyskał wyróżnienie. Gratulacje za chęć udziału, za dobre przygotowanie i za godne reprezentowanie ,,Dziesiątki”.

J. Janczewski

Back to Top