Działania Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

  W roku szkolnym 2019/2020 Samorząd Uczniowski zrealizował wiele przedsięwzięć, a wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych.

            We wrześniu Samorząd Uczniowski koordynował na terenie szkoły akcję ekologiczną „Sprzątanie świata”, dając wyraz troski o otaczającą przyrodę.

Na terenie szkoły uczniowie prowadzili wiele zbiórek i akcji charytatywnych dla potrzebujących. Dzięki hojności uczniów samorządowi udało się zebrać karmę, zabawki, smycze, koce i wiele smakołyków dla piesków z Łomżyńskiego Schroniska Arka oraz Stowarzyszenia Pomocy Pieskom działającego przy Zespole Szkół Weterynaryjnych w Łomży.

Prowadziliśmy też całoroczną akcję dotyczącą zbiórki nakrętek dla łomżyńskiego hospicjum, znaną pod hasłem „Odkręć się dla hospicjum”.

            W listopadzie zorganizowano Dzień Życzliwości – jako część kampanii ogólnopolskiej. W tym dniu na korytarzach szkoły rozwieszone zostały hasła motywujące, np. „Tak dla życzliwości”, „Wybieram życzliwość”, „ Powodzenia na klasówce”. Uruchomiliśmy pocztę życzliwości, ściankę do zdjęć oraz strefę życzliwości – śmieszne minki.

 Jednym z przejawów samorządności uczniowskiej, który wzbogacał życie szkoły było organizowanie dyskotek, konkursów, bali noworocznych i Walentynek.

W grudniu zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy konkurs na najładniej udekorowaną salę lekcyjną z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody.

Jak co roku 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. W tym dniu uczniowie ubrali się w czerwone stroje i mikołajkowe czapki. Święty Mikołaj nie zapomniał o naszej szkole, dlatego chętnie obdarowywał uczniów słodkościami, co wywoływało uśmiech na twarzach. Na długich przerwach mogliśmy słuchać piosenek oraz kolęd, które wprowadzały świąteczny nastrój.

W grudniu przedstawiciele samorządu reprezentowali naszą szkołę na międzyszkolnym spotkaniu sejmików pod hasłem „ Szkoła jak drugi dom, klasa jak druga rodzina. Sposoby zacieśniania więzi rówieśniczych w naszej szkole”.

Samorząd Uczniowski włączył się w obchody największego święta świata – Dnia Ziemi, którego hasłem przewodnim w tym roku było „ Działanie na rzecz klimatu”.

To tylko część działań podjętych w roku szkolnym 2019/2020 przez Samorząd Uczniowski.

Opiekunowie oraz Rada Samorządu Uczniowskiego dziękują Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za okazaną pomoc, przychylność i wsparcie w realizacji podjętych zadań.  

 

Samorząd Uczniowski 2015/16

Od pewnego czasu działa w szkole nowy Samorząd Uczniowski. Zarząd został wyłoniony w ramach wyborów. Osoby chętne do pracy zgłaszały swoje kandydatury do opiekunów samorządu. Kandydaci musieli spełnić kilka warunków: minimum zachowanie bardzo dobre, dobrą frekwencję, zadowalające wyniki w nauce oraz pomysły na pracę w samorządzie. Podczas jednej z przerw uczniowie mieli okazję przedstawić swoje kandydatury. Następnie odbyło się głosowanie, w którym wzięli udział przedstawiciele klas IV-VI. W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się z programem samorządu na rok 2015/16 i głównymi dokumentami szkoły. Zwycięzcom gratulujemy!

Natalia Bieniek kl. VD – przewodnicząca, Zuzanna Makowska kl. VIF – zastępca

SEKCJA KULTULARNA - Aleksander Cymek kl. VIB – przewodnicząca

 1. Karol Pieńkowski kl. VIE
 2. Maja Karwowska kl. VC
 3. Weronika Pliszewska kl. IVC
 4. Kinga Dziemińska kl. IVC

SEKCJA PORZĄDKOWA - Kacper Kuczyński kl. VA – przewodniczący

 1. Bartek Folga kl. VIF
 2. Ola Olszewska kl. IVB
 3. Amelia Chylińska kl. IVF

SEKCJA CHARYTATYWNA - Ewa Gosk – przewodnicząca

 1. Gabrysia Łukasik kl. VIF
 2. Marlena Osińska kl. VIF
 3. Kamila Sarnacka kl. VID
 4. Michalina Mocarska kl. VIB

Rok szkolny 2014/2015

Dyskoteki

Dnia 25.09. 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 10 przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w skład samorządu weszły trzy osoby:

- Wiktoria Kukowska kl. Vb – Przewodnicząca Samorządu

- Wiktor Pieńkowski kl. Ve  - Zastępca Przewodniczącego

- Justyna Wysk kl. VId – Sekretarz

W roku szkolnym 2014/2015 Zarząd Samorządu Uczniowskiego powołał następujące sekcje: sekcja porządkowa, sekcja kulturalno – rozrywkowa, sekcja charytatywna.

Dzień Chłopaka

Obchody popularnego Dnia Chłopaka przypadają na 30 września. Jest to święto celebrowane również przez młodzież naszej szkoły. W tym dniu dziewczęta składały chłopcom życzenia i wręczały drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Odbyła się również dyskoteka dla klas IV- VI. Zabawa była udana. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca wszystkich. Największą atrakcją tego spotkania były wybory Mistera, którym został uczeń klasy IVA- Piotr Kołodziejczyk.

Rok szkolny 2013/2014

Zarząd Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2012/2013 tworzą:
Przewodnicząca - Klaudia Ramotowska
Wiceprzewodniczący - Cezary Choiński
Sekretarz - Joanna Pogroszewska
Skarbnik - Aleksandra Sadowska.
Uczniowie Samorządu w bieżącym roku szkolnym pracować będą w trzech sekcjach: porządkowej, artystycznej i redakcyjnej. W skład sekcji porządkowej wchodzą:
-Adam Górski kl. VC
- Joanna Farfułowicz kl.VB
- Martyna Łomotowska kl. VB
- Zakrzewska Karolina kl. VB
- Maja Zambrzycka VID
- Klaudia Kurowska kl. VID
- Weronika Zalewska kl. VID
- Marcin Twarowski kl. VIC
- Tomek Brzóska kl. VC
- Szymon Mościcki kl. VIC
- Kamil Malinowski kl. IVB
- Mateusz Kropiewnicki kl. IVB
- Krystian Maliszewski kl. IVB
- Diana Makuszewska kl. VIB.
Do sekcji artystycznej należą:
- Karolina Zaremba kl. VE
- Klaudia Korytkowska kl. VD
-Nina Adamczak kl. VB.
Sekcję redakcyjną tworzą:
- Aleksandra Borawska kl. VC
- Natalia Sierbińska kl. VC
-Kulikowska Aleksandra kl. VC
-Wiktoria Śledziewska kl. VE
- Emil Skawski kl. VA.

 

Opiekunowie: Beata Obrycka, Jolanta Siwik.

 

Zabawa noworoczna klas IV - VI

8 stycznia o godzinie 1700 rozpoczęła się zabawa choinkowa klas IV- VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Różniła się od innych tym, że każdy uczeń miał przygotować ciekawy strój. Wszyscy z przyjemnością tańczyli przy największych przebojach polskich i zagranicznych. W trakcie krótkiej przerwy uczniowie udali się do sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pod koniec imprezy odbył się konkurs na najciekawsze przebranie. Gospodarze klas i wybrani członkowie samorządu zdecydowali, że najpiękniejsze stroje zaprezentowali: Jakub Frąk (V a) i Wiktoria Nowak ( VI c). Zwycięzcy oprócz gromkich braw otrzymali drobny upominek. Wszyscy świetnie się bawili i długo będą wspominać tę dyskotekę.

 

N. Adamczak, M. Łomotowska, W. Wierzbowska, J. Zachłowska, ucz. kl. V b

 

 

Mikołajki w Szkole Podstawowej Nr 10 w Łomży

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć Świętego Mikołaja biskupa Miry.
Zwyczajem w tym dniu jest obdarowywanie dzieci oraz bliskie osoby drobnymi prezentami i smakołykami. 6 grudnia do Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży przybył Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą. Obdarował uczniów i nauczycieli słodkimi upominkami.

Samorząd Uczniowski

Mikołajkowy upominek dla pupila

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi"

Samorząd Uczniowski w dniach 24-29 listopada 2012r. zorganizował na terenie szkoły mikołajkową zbiórkę żywności dla zwierząt z ŁOMŻYŃSKIEGO TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI. 30 listopada 2012r. przekazaliśmy suchą karmę, puszki oraz psie smakołyki naszym pupilom. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

Samorząd Uczniowski

Sprzątanie Świata 2012

"KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ,... NIE SMIECĘ" - to hasło przewodnie tegorocznej akcji Sprzątanie Świata. 14 września 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży ochoczo chwycili foliowe worki i rękawiczki. Zbierali śmieci wokół szkoły i na terenie osiedla.

Samorząd Uczniowski

 

Mikołajki

Andrzeju, Andrzeju nasz dobrodzieju dobrą wróżbę daj!

Czary, magia, wróżby - kto z nas nie marzy o tym, by choć przez chwilkę zostać czarodziejem. Andrzejki to doskonały dzień, kiedy te marzenia mogą się spełnić.
24 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową. Wszyscy bawili się wesoło i przyjemnie. Dzieci brały udział w zabawie tanecznej i wróżbach. Popatrzcie sami!

Dzień Chłopaka

Święto Chłopców obchodzimy w Polsce 30 września. Chłopcy z naszej szkoły tego dnia przyjęli życzenia i upominki. Kilka dni później Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę. Wszyscy świetnie bawili się przy znanych i lubianych przebojach.

Sprzątanie Świata

"Lasy to życie - chrońmy je" - to hasło przewodnie Sprzątania Świata 2011. Jak co roku włączyli się do niego uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży.
W dniu 16 września 2011 udali się w teren, aby posprzątać otoczenie szkoły i osiedla.
Uczniowie popierają tego typu przedsięwzięcia. Wszyscy chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

Beata Obrycka, zdjęcia: Marta Kisiel

 

 

 

Back to Top