Na zaproszenie pani Hanki Gałązki - prezesa Łomżyńskiego Oddziału Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w ramach wymiany doświadczeń kadry pedagogicznej szkół rejonu Solecznikowskiego i powiatu łomżyńskiego grupa dyrektorów szkół i przedszkoli oraz pedagogów z Łomży gościła w Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach.Łzy wzruszenia cisnęły się do naszych oczu podczas gorącego powitania i części artystycznej w wykonaniu dzieci i młodzieży z tegoż gimnazjum.Członkowie chóru "Ad libitum" i kabaretu "Do woli" przygotowali na tę okazję występ, który został bardzo miło przyjęty.Gospodarze zaprosili nas do zwiedzenia Wilna i okolic Solecznik. Odwiedziliśmy zatem cmentarz na Rossie, gdzie pochyliliśmy się nad grobem marszałka Piłsudskiego i jego matki oraz innych znamienitych Polaków. Byliśmy w Ostrej Bramie, w Katedrze Wileńskiej, w muzeum Adama Mickiewicza, w kościele Św. Ducha i Miłosierdzia Bożego, gdzie czci się Jezusa Miłosiernego w obrazie namalowanym według wskazówek siostry Faustyny.Atmosfera była ciepła i serdeczna. Sądzimy, że przyniesie oczekiwane efekty.

Wiesława Domalewska

 

Back to Top