Jan Paweł II w Tryptyku rzymskim napisał: "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd." Takie właśnie słowa przyświecały organizatorom i uczestnikom II Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Poeta w sutannie". Tak można mówić o tych, którzy w czasach komercji i kultu ciała hołdują poezji - czytają i recytują wiersze. A spotkali się oni 16 kwietnia 2008 r. w dniu kolejnych urodzin papieża Benedykta XVI w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. 33 Pułku Piechoty w Łomży. Konkurs inaugurujący XIV Dni Kultury Chrześcijańskiej wzbudził duże zainteresowanie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ( ponad 40 recytatorów). Warto podkreślić bardzo wysoki poziom konkursu i wzorową organizację.
Nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice i obie zostały laureatkami tego konkursu w kategorii szkół podstawowych.
Katarzyna Domalewska / ks. J. Twardowski "Święty Franciszku z Asyżu" i ks. J. Sikora "Co słychać w piekle" / op. Dorota Żbikowska - II miejsce Karolina Żbikowska / ks. J. Twardowski "Niewidoma dziewczynka" i "O stale obecnych" / op. J. Lewczuk - wyróżnienie
Uczniami opiekowała się Marzena Biaduń.

Wiesława Domalewska

 

 

Back to Top