14 marca 2008r. odbył się w Centrum Katolickim półfinał III Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II . Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży.
W konkursie wzięli udział uczniowie z Rodziny Szkół im. Jana Pawła II: 6 dzieci z klas I-III, 10 z IV-VI i 13 z gimnazjum. Przybyłych gości przywitała pani dyr. Hanka Gałązka. Następnie wszyscy odśpiewali hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
Zmagania recytatorów oceniało jury w składzie: M. Sawicka-Kujawa, B. Kulka i A. Sobocińska. Wśród dzieci najmłodszych I miejsce zajął Jakub Zalewski - uczeń naszej szkoły, II nagrodę otrzymała Beata Pardo ze Szkoły Podstawowej w Kupiskach , a III również reprezentantka ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży - Magda Węgrowska. W kategorii klas IV-VI najlepsza okazała się Katarzyna Dłużniewski - uczennica naszej szkoły, II nagrodę otrzymała Martyna Adamowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Blochach zaś III Andrzej Pieniak z Gminnego Zespołu Szkół w Piszu. Natomiast wśród gimnazjalistów I miejsce zajął Mateusz Puciło z Gimnazjum Publicznego w Bogutach-Piankach, a drugie Żaneta Pojawis z Gimnazjum nr 1 w Sejnach. Wymienieni uczniowie będą reprezentować Podlasie oraz Warmię i Mazury w finale konkursu, który odbędzie się 5 kwietnia w Toruniu.
Podczas obrad jury wystąpiła grupa teatralna "Bez nazwy", w której skład wchodzą uczniowie naszej szkoły. Młodymi aktorami opiekują się panie: Małgorzata Listowska i Alicja Żelazna. Natomiast pani dyrektor Hanka Gałązka podzieliła się wrażeniami ze spotkań z Papieżem Janem Pawłem II.
Organizacją konkursu zajmowali się nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży: Maria Cholewicka, Sławomir Dębek, Barbara Dębosz, Ewa Duchnowska, Agnieszka Kenigsman,Marta Kisiel, Celina Lipińska, Małgorzata Listowska, Janina Mojska, Mirosława Rakowska, Jolanta Siwik, ks. Adam Tomaszewski i Alicja Żelazna. Pracowali oni pod kierunkiem dyr. Hanki Gałązka i dyr. Jadwigi Kirejczyk.

Ewa Duchnowska, Mirosława Rakowska, Wiesława Domalewska

Back to Top