Mamy Mistrzów Ortografii!...>>>10 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży odbył się finał VIII edycji konkursu Mistrz Ortografii Miasta Łomża. Zgłosiły się do niego, zgodnie z regulaminem, trzyosobowe reprezentacje uczniów klas IV - VI wszystkich łomżyńskich podstawówek.
Konkurs przeprowadzono pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża.
O godzinie 15.30 w murach "Dziesiątki" zgromadzili się uczniowie, ich nauczyciele, rodzicie, sponsorzy oraz zaproszeni goście. Po uroczystym otwarciu konkursu przez panią Prezydent Mirosławę Kluczek mistrzowie pióra pod czujnym okiem komisji nadzorującej przebieg i sprawdzanie dyktanda przystąpili do pisania tekstu, który już po raz ósmy przygotowała i dyktowała pani Joanna Ewa Szkop - konsultant ds. języka polskiego ODN w Łomży. Jak zwykle dyktando najeżone było trudnościami ortograficznymi. Niektórzy uczestnicy mieli problem z "gżegżółką", "hartem ducha", "czyhaniem", "czmychnięciem", "wkuwaniem"... Łomżyńskiej młodzieży w trudzie zmagania się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji towarzyszyły również pani Prezydent Mirosława Kluczek, pani Maria Magdalena Ferenc (ODN W Łomży) i pani Maria Kaczyńska ( redaktor tygodnika Kontakty). Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. VI pod kierunkiem pani Małgorzaty Sadowskiej. Po występach młodych artystów pani Katarzyna Koziatek - przewodnicząca komisji sprawdzającej odczytała protokół VIII edycji konkursu, ogłaszając tym samym zdobywców I,II i III miejsca.
I miejsce- Paulina Porowska -Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży
II miejsce - Alicja Jasińska - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
III miejsce - Natalia Gac - Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży
Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom!
Wszystkim uczniom, nauczycielom, gościom i sponsorom dziękujemy za podjęcie idei popularyzowania znajomości zasad polskiej ortografii i interpunkcji.

R, Zaniewska, zdjęcia: Sł. Dębek

Back to Top