"O ziemio polska! Ziemio trudna i doświadczona! Ziemio piękna! Ziemio moja! Bądź pozdrowiona…" tymi słowami błogosławiony Jan Paweł II rozpoczął trzecią pielgrzymkę do naszej Ojczyzny, podkreślając swoją niesłychaną miłość do Polski.

28 marca 2012r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II odbył się Regionalny Konkurs Wiedzy - "Pielgrzymi szlak Jana Pawła II" - III Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny. Honorowy patronat nad konkursem objął Jego Ekscelencja ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, podczas której J. E. Ks. Bp. Tadeusz Bronakowski przypomniał nam słowa Ojca Świętego: "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali". Po mszy świętej spotkaliśmy się w Sali Papieskiej i p. dyrektor Leszek Sobociński gorąco powitał gości, sponsorów oraz lokalne media. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Wiesława Ćwiklińska - wicekurator K.O., p. Dorota Szymonowicz - dyrektor delegatury K. O. , p. Andrzej Piechociński -naczelnik Wydziału Oświaty, p. Grażyna Klimek - zastępca naczelnika, ks. Jarosław Kotowski - dyrektor Wydziału Katechetycznego , ks. Andrzej Godlewski proboszcz parafii Krzyża Świętego, Czesław Filipkowski - dyrektor Firmy Ubezpieczeniowej UNIQA, Anna Nawrotek i Hanna Gosk przedstawicielki Rady Rodziców. Następnie uczestnicy wysłuchali interesującego wykładu, który wygłosił ks. Jarosław Kotowski nt. "Pielgrzymi szlak Jana Pawła II".
Do konkursu wiedzy przystąpiło dwudziestu uczniów z woj. mazowieckiego, warmińsko - mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego. Uczniowie pisali test składający się z dwudziestu sześciu pytań.
Do etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ojcu Świętym w kategorii:
Uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych zakwalifikowali się:

  • ucz. Bartosz Rainka ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży, opiekun Elżbieta Zaremba
  • ucz. Paulina Porowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży, opiekun Elżbieta Zaremba
  • ucz. Weronika Rudzińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku, opiekun siostra Nazareta Anna Bernat

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zakwalifikowali się :

  • ucz. Karol Karczewski z Gimnazjum Sportowego nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, opiekun Izabela Włodarczyk
  • ucz. Agnieszka Szabłowska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wąsewie, opiekun ks. Piotr Dębek

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów podczas finału w Lublinie.
Wszystkim tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, wspierali działania i pomagali w organizacji serdecznie dziękujemy.

Back to Top