Po raz 19 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zmierzyli się na głosy wokaliści szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu łomżyńskiego. W niezwykle pięknej oprawie (jednocześnie z Giełdą Piosenki odbywały się Mikołajkowe Targi Artystyczne)) rywalizowali uczniowie z łomżyńskich szkół, Piątnicy, Zbójnej, Olszyn, Pniewa, Wygody, Kupisk, Jedwabnego i Drozdowa) Startowali w kilku kategoriach ( piosenki polskiej, angielskiej i świątecznej). Szkołę Podstawową nr 10 dzielni reprezentowali: Izabela Biernacka i Maja Łukianiuk z klasy II E, Zofia Borkowska IV C, Mateusz Krakowiecki V F i Joanna Dłużniewska z klasy VI F. Jury miało trudny wybór gdyż z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy. O sukcesie decyduje nie tylko bezbłędne wykonanie, ale trzeba postarać się o odpowiednią interpretację utworu. Cieszymy się, że dwie uczennice naszej szkoły zwróciły na siebie uwagę i zostały przez jury wyróżnione. Były to: Zosia Borkowska i Joanna Dłużniewska. Wszystkie miejsca na podium w tej kategorii wiekowej zajęli uczniowie spoza Łomży. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wytężoną pracę i godne reprezentowanie szkoły.  

A. Durzyńska

 

 

Back to Top