W rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły uczniowie klasy IV E wraz z wychowawczynią p. W. Domalewską i katechetą p. S. Dębkiem udali się na trzygodzinną wycieczkę do miejsc, które 4 - 5 czerwca 1991 roku odwiedził błogosławiony Jan Paweł II. Wyprawę rozpoczęto w Sali Papieskiej, by miejsca, które mieliśmy zobaczyć, odnaleźć na dawnych fotografiach.
Trasa wycieczki wiodła od lądowiska na skate parku do łomżyńskiej katedry.Po drodze odwiedziliśmy miejsce uroczystej Mszy Świętej na sztucznie usywanym kopcu przed sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Z zainteresowaniem odczytywaliśmy napisy na tablicach pamiątkowych. W ten sposób poszerzaliśmy naszą wiedzę o tamtych ważnych dla naszego miasta wydarzeniach. Bardzo podobał nam się pomnik Jana Pawła II przed budynkiem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Z zadowoleniem przyjęliśmy informację, że seminarium ma tego samego patrona co nasza szkoła. Pani zachęciła nas, byśmy w tym miejscu odśpiewali "Barkę" - ukochaną pieśń błogosławionego papieża. Kolejnym punktem wyprawy było nawiedzenie katedry, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Pięknej Miłości, ktorej złotą koronę nałożył Jan Paweł II.
Przed katedrą czekała na nas niespodzianka. W tym dniu otwierano wystawę rzeźb pana Czesława Dźwigaja, autora ołtarza w łomżyńskiej katedrze. Wszystkie rzeźby przedstawiają papieża i mają nadane łacińskie nazwy: Polonia, Ecclesia, Beatyficatus, Mundus, Scriptio, Oecumenicus, Credo, Angelus Domini, Totus Tuus. Nasz katecheta wyjaśnił nam znaczenie tych słów, a to pozwalało lepiej zrozumieć to, co przedstawiały rzeźby. Udało nam się zrobić zdjęcie ze słynnym rzeźbiarzem, a nawet udzieliliśmy wywiadu dla TV Obiektyw i portalu Narew.info. Potem pokłoniliśmy się Matce Bożej Katedralnej i wyruszyliśmy na lody. Wcześniej planowaliśmy kremówki w cukierni, ale lody zwyciężyły, gdyż było bardzo ciepło. Cieszymy się, że w taki sposób uczciliśmy urodziny naszego patrona.

Back to Top